​Reisi seitsmes nädal

Pärast 51 päeva ja enam kui 14 000 km jõudis Overland 12 meeskond Kameruni ekvatoriaal-Aafrikas.

Enne seda aga sõitis karavan läbi Benini ja Nigeeria.
Lühike, umbes 100 km lõik, mis läbiti Beninis, oli hea asfalttee ja meeskonnal ei tekkinud mingeid probleeme. Pikad seisuajad ja kurnavad läbirääkimised ootasid ees aga Nigeeria piiril, kust tuli jätkata sõitu Lagose poole relvastatud valve saatel.
Lagoses, mis on üks kõige suurema rahvaarvuga linnu Aafrika mandril, oli kriminogeense olukorra tõttu turvalisus tõelises ohus.

Sellel reisi etapil külastas Overlandi meeskond uut IVECO edasimüüjat Lagoses ning kõik veokid läbisid range ja põhjaliku tehnilise kontrolli. Iveco kohaliku edasimüüja reklaamimiseks ja toetamiseks sponsis Overland 12 ekspeditsioon kohalikku jalgpallimeeskonda. Edasimüüja ja kohalikud hindasid seda algatust kõrgelt.

Viimaks võttis oranž karavan suuna Kamerunile. Panime tähele, et kohalike elukvaliteet oli enamjaolt väga madal.

Ekspeditsiooni saatvast relvastatud valvest hoolimata tuli meeskonnal seista silmitsi hirmutava hetkega, kui riigipiiri lähedal sunniti karavan kiirelt suunda muutma, et mitte sattuda riigi relvajõudude ja mässajate konflikti keskele. Seda tüüpi olukorrad on selles maailmaosas tavalised, nagu ka kohtumine põgenikerühmadega, kes mässualalt põgenedes on oma kodud maha jätnud.

Kamerunist lahkudes võttis rühm suuna Gaboni, Kongo ja nende ekvatoriaaldžunglite suunas, mis on suuremas osas asustamata ning kuhu inimene ega sõiduvahendid ei ole veel oma jälge maha jätnud. Karavan võttis selle väljakutse vastu püstipäi, sama energia ja pühendumisega, mis on saatnud ekspeditsiooni kuni siiani.

Web Part Error: A Web Part or Web Form Control on this Page cannot be displayed or imported. The type could not be found or it is not registered as safe. Correlation ID: 1bf90aa0-89de-8089-73e1-a9787487516c.