​Reisi kolmas nädal

Overland 12 meeskond ja veokid pidasid edukalt vastu viimasele etapile, mis kulges läbi salakavala Mauritaania kõrbe.

Tänu Iveco veokite tööomadustele ja Overland 12 meeskonna kogemustele, mis üheskoos moodustasid ideaalse kombinatsiooni, ületas Daily 4 × 4 võidukalt liivaväljad ja 25 päeva pärast Torinost lahkumist saabus ekspeditsioon Malisse, ühte maailma kõige vaesemasse riiki, kus on suur laste suremus ja kirjaoskamatus.

Tombouctous ootas ees veokite planeeritud hooldus ja meeskond kasutas ära vaba päeva ning külastas seda antiikset linna, mis on kuulus oma mudast ehitatud majade poolest. Linn on arvatud UNESCO maailmapärandi nimistusse. See on üks kõige tuntumaid vaatamisväärsusi Aafrikas.

Järgmisel päeval sõitis oranž karavan üle suure Nigeri jõe. Kaks väga vana kanalipaati transportisid kõik veokid jõe ühelt kaldalt teisele. Jõe ületamise kõige ohtlikum osa oli raskete veokite Trakkeri ja „Big mugs’i” (Power Stari) ülevedu.

Mööda liivaseid ja lagunenud teid jõudis ekspeditsioon dogonite maale (dogonid on tantsude ja kohalike maskide poolest tuntud rahvusrühm Malis). Selles piirkonnas pidid Overland 12 veokid rinda pistma keeruka Durogoni tõusuga. Seejärel suunduti Mopti poole, mis on kõige olulisem kaubandussadam kogu riigis. Mopti tuntakse ka kui Mali Veneetsiat, sest see linn on rajatud kolmele saarele Nigeri jõe keskel.

Kui Mopti oli seljataha jäetud, Bani jõgi ettevaatlikult ületatud ja igivana Djenne linn läbitud, jätkas karavan põletava päikese all oma teed Mali pealinna Bamako poole.

Web Part Error: A Web Part or Web Form Control on this Page cannot be displayed or imported. The type could not be found or it is not registered as safe. Correlation ID: fffa0aa0-6994-8089-37b2-cbbf325dee98.