​Reisi neljas nädal

Pärast reisi piki Maroko Atlandi-äärset rannikut ületas ekspeditsioon Vähi pöörijoone ja hakkas liikuma Lääne-Aafrikasse. Neli nädalat pärast Torinos asuvast Iveco peakorterist lahkumist jõudis karavan Mali, Guinea Conakry ja Sierra Leone kaudu Libeeriasse.

Jätnud seljataha kivise kõrbe ja Maroko lagunenud asfaltteed, Sahara ja keerukad liivarajad, jõudis Overland 12 vihmametsa.

Olles juba harjunud kõrbe kuuma ja kuiva ilmaga, kus öiste ja päevaste temperatuuride vahe on suur, pidi ekspeditsiooni meeskond nüüd toime tulema troopilise kliima, üle 40 °C temperatuuri ja äärmiselt suure õhuniiskusega.

Lisaks kadusid täielikult asfaltteed ja maastikurajad muutusid üha raskemini läbitavaks. See osa matkast jagati 200 km pikkusteks teelõikudeks, mis läbi jõesängide, järskude kallakute ja koolmekohtade kulgedes tegid juhtimise uskumatult raskeks.

See ekspeditsiooni osa oli nii meeskonna kui ka veokite jaoks eriti keeruline. Igatseti pääseda tagasi lihtsamini sõidetavatele teedele, kuid esmajoones tunti puudust kosutavast öisest puhkusest, mida ei võimaldanud palavus ega niiskus.

Kogu meeskond sai aga selle suure tõsieluseiklusega hakkama ning tuli sellest välja uhkelt, täis indu ja energiat. Reisi algusest oli möödunud 30 päeva ning tänu kõikide ühistele jõupingutustele oli hinnang ekspeditsioonile suurepärane. Nagu kõikidel eelmistel Overlandi ekspeditsioonidel, olid Iveco veokid seegi kord asendamatud ja usaldusväärsed reisikaaslased.

Web Part Error: A Web Part or Web Form Control on this Page cannot be displayed or imported. The type could not be found or it is not registered as safe. Correlation ID: 4dfe0aa0-692f-8089-73e1-a0eae2dca277.