​Reisi kaheksas nädal

16 000 km läbimisega oli üks kolmandik teekonnast jäänud seljataha ning Overland 12 ekspeditsioon oli jõudnud Kongo Vabariiki.

Kongo, riik, mille ekvaator jaotab kaheks, paistab silma kõrgete temperatuuride ja tugevate igapäevaste vihmasadude poolest. Sellised ilmastikuolud soodustavad tiheda ja lopsaka taimestiku kasvu – sellist džunglitaimestikku võib leida mõnest vihmametsapiirkonnast.

Oranži karavani reisiolud olid äärmiselt rasked ja kurnavad, mis võimaldasid Iveco Overlandi projekti veokitel näidata, milleks nad võimelised on.

Kaks legendaarset veokit „Big mugs” (Power Stars) (mudeli kood 330.30 ANW 6 × 6), mis olid ümber ehitatud söögi- ja magamiskohtadeks, on kuulunud karavani juba aastast 1995. Need hiiglaslikud 20-tonnised õhkjahutusega veokid, mis on varustatud 300 hj mootoritega, moodustavad ekspeditsiooni selgroo.

Uus 6 × 6 Trakker AD380T45W koos oma 16-käigulise võimendussiduriga täitis karavanis töökoja rolli. Veoki 450 hj mootor oli kohandatud vastu pidama ka troopilistes tingimustes, et saada hakkama kõrgete temperatuuride ja raskustega, mis võivad Aafrikas reisides ette tulla: kõrbelaeva hüüdnime kandva uue Trakkeri eripärane konfiguratsioon põhineb kogemustel, mille Iveco on omandanud pika aja jooksul ekstreemsete maastikuoludega kokku puutudes.

Moodne 5,5-tonnine Daily 55S18WD 4 × 4 on tõeline uuendus Overlandi karavanis. Seda veokit, milles olid Parma ülikooli poolt kaasa pandud medikamendid ja meditsiiniseadmed, juhtis kiivalt Iveco enda esindaja Beppe Simonato.

Väiksematest veokitest osalesid ekspeditsioonil kaks Massifi 25S15SW 4 × 4 Gran Raidi: nagu nende nimigi ütleb, on need ülikiired ja samas väga tugevad veokid. Need sõidutasid ekspeditsiooni juhti, Overlandi sidemeeskonda ja teleoperaatoreid.

Tänu nendele ainulaadsetele IVECO veokitele jätkas ekspeditsioon oma matka Angola Vabariigi suunas, püsides kenasti graafikus, kuigi ilmastikuolud ja marsruut ei olnud lihtsate killast.

Web Part Error: A Web Part or Web Form Control on this Page cannot be displayed or imported. The type could not be found or it is not registered as safe. Correlation ID: 46fe0aa0-e976-8089-37b2-cc998df721b1.