​Overland – ekspeditsioonid kõikjal maailmas Iveco veokitega

Pärast lahkumist Iveco peakontorist Torinos 3. jaanuaril 2010 saabus Overland 12 meeskond Aafrikasse. Kui esimesed 2400 km jäid seljataha, saadeti veokid neljapäeval, 7. jaanuaril Algecirasest Lõuna-Hispaanias Tangeri Marokos.

Ekspeditsioon liikus piki Atlandi ookeani rannikut eesmärgiga jõuda märtsis Lõuna-Aafrikasse. Tagasisõit kulges läbi Kesk-Aafrika ja lõppes mais Roomas. Kokku läbiti 47 000 kilomeetrit. See enam kui 5 kuud kestnud reis ohtlikel ja keerukatel maastikel – nii keskkonna kui ka logistika mõttes – viis veokid ja Overlandi meeskonna kokku erinevate inimeste ja geograafiliste piirkondadega.

Nagu eelmisteski, kasutati ka Overland 12 ekspeditsioonis erinevaid IVECO veokeid. Sõidukite hulka kuulusid nüüdseks ajalooliseks muutunud „kapott” 330.30 ANW, mille ettevõte Mussa & Graziano ehitas ringi sööklaks ja magalaks, kõige uuema põlvkonna 5,5-tonnise täismassiga 4 × 4 veok, kuhu Onnicar paigaldas reanimatsiooni- ja esmaabiseadmed, 6 × 6 Trakker, mille Sperotto ehitas ümber remonditöökojaks, ja kaks pika teljevahega Massif 4 × 4 veokit, mille TruckTech ehitas ringi TV meeskonna transportimiseks.

Ekspeditsiooni ettevalmistamisel pöörati erilist tähelepanu inimfaktorile ja seepärast sõitsid Daily 4 × 4s kaasa ka neli ettevõtte Ospedaliero-Universiatario ja Parma ülikooli poolt valitud arsti. Nad kogusid statistilisi andmeid, andsid edasi oma uusimaid teadmisi ja kasutasid arenenud telemeditsiinitehnikat, et aidata ekspeditsiooni käigus nähtud ja tulevasi välimeditsiinipunkte.

Beppe Tenti juhtis taas kord 16-liikmelist meeskonda, kes reisis kaasa 4 töövahetuses. Kokku osales ekspeditsioonil üle 40 inimese, sh Beppe Simonato IVECO klienditeenindusest, kelle ülesanne oli kuue IVECO veoki tehniline haldamine ja side hoidmine Iveco peakontoriga Torinos.

2010. aasta sügise jooksul näidatakse RaiUnos dokumentaalsarja sellest ekspeditsioonist.

www.overland.org

Iveco ja Overlandi projekt: seiklus jätkub

Web Part Error: A Web Part or Web Form Control on this Page cannot be displayed or imported. The type could not be found or it is not registered as safe. Correlation ID: 6bf80aa0-c9da-8089-73e1-ad4046a7d630.