​Reisi üheteistkümnes nädal

Lõuna-Aafrika Vabariiki ja Kaplinna, Aafrika mandri kõige lõunapoolsemasse linna jõudmisega oli Overland 12 täitnud poole ekspeditsiooni algeesmärgist.

Lõuna-Aafrika Vabariiki ja Kaplinna, Aafrika mandri kõige lõunapoolsemasse linna jõudmisega oli Overland 12 täitnud poole ekspeditsiooni algeesmärgist. Plaanide kohaselt pidi meeskond saabuma Kaplinna märtsi lõpuks – ja nad mitte ainult ei pidanud ajagraafikust kinni, vaid jõudsid tegelikult plaanitust üks nädal varem.
See uskumatu saavutus tõendas taas kord meeskonnaliikmete oskuslikkust ja Iveco veokite töökindlust. See meeskond oli valitud eesmärgiga tulla toime uskumatute katsumustega ning saanud ka sellekohase väljaõppe.
Teine oluline tegur, mis aitas kaasa ekspeditsiooni eesmärkide saavutamisele, oli Aafrikas asuvatelt Iveco edasimüüjatelt saadud abi. Kui veokitele oli vaja teha erihooldust, võis Overland 12 arvestada nende vastutulelikkuse ja asjatundlikkusega.

Oranž karavan reisis peaaegu 80 päeva, läbides 23 000 km ja külastades 20 riiki.
Reis kulges talvisest kliimast vahemerelisse kliimasse, sealt Sahara kuiva kuumusesse, seejärel jõuti kuumast ja üliniiskest ekvatoriaalsest kliimast Lõuna-Aafrika meeldivasse, mõõdukasse kliimasse.

Ebakindlus ja murehetked vaheldusid nauditavate aegadega, nagu külaskäigud tee äärde jäävatesse väikestesse tervishoiuasutustesse, kuhu Overland 12 jättis meditsiinitarbeid ja steriilseid materjale, millest Aafrika mandri mõnes osas tuntakse väga suurt puudust.

Meeskonnaliikmetele andis kohalike elanikkonna sõprus ja tugi veelgi lisamotivatsiooni missiooni jätkamiseks ja lõpetamiseks: Iveco veokid ja meeskond võeti vastu suure imetluse ja uudishimuga ja nende „kolleegid”, Aafrika veoautojuhid, pakkusid sageli oma abi, kui rajad muutusid tõeliselt läbipääsmatuks. Külades tuli ette ka lõbusaid seiku, kui innukad lapsed ümbritsesid veokeid ja meeskonnaliikmeid, uudistasid autosid ja esitasid küsimusi Itaalia jalgpallurite kohta.

Olles saanud mitmesuguste heade kogemuste võrra rikkamaks, startis Overlandi 12 meeskond pärast oma energiavarude taastamist Kaplinnas uuesti, et sõita läbi Lõuna-Aafrika Botswanasse.

Web Part Error: A Web Part or Web Form Control on this Page cannot be displayed or imported. The type could not be found or it is not registered as safe. Correlation ID: 9bfa0aa0-8910-8089-37b2-c6e1012e32fc.