​Reisi üheksas nädal

Angolast jätkas Overland 12 karavan oma matka Lõuna-Aafrika vabariigi suunas, seljatades ilma- ja teeoludest tulenevaid katsumusi: meeskonnaliikmed juhtisid Iveco veokeid erilise hoole ja kannatlikkusega ning nad said edukalt hakkama ka piiripealsete ekstreemsete olukordadega.

Kongo jõgi ületati kohalikke elanikke täis tuubitud praamiga. Oludes, kus temperatuur kabiinis küündis 45 °C-ni, jätkus reis paar päeva ilma satelliidiühenduseta. Sõit kulges piki räpaseid teid, kus augud olid kohati üle meetri sügavad, teele jäid üleujutatud jõed džunglis ja järsud nõlvad, mille kallak oli kohati kuni 60%.

Overland 12 seiklus jätkus. Abiks olid Aafrikas asuvate Iveco edasimüüjate organisatsioonid ja personal: nende tehnilised oskused aitasid taastada veokite väga head tööomadused ja nad võimaldasid ekspeditsiooni liikmetel koguda energiat pärast veokite kabiinides veedetud pingelisi päevi ja öid.

Reisi jooksul peatus Overlandi karavan mitmes Iveco teeninduskohas Aafrikas (kokku on neid teeninduskohti seal 54): esimene peatus tehti Ghanas Accras asuva Taninki edasimüüja juures, kellel on juba aastaid olnud õigus müüa ja hooldada Fiat Groupi väikseid ja suuri tarbeveokeid.

Järgmine peatus enne ekvatoriaalmetsa oli Nigeerias Lagoses asuva Iveco täiesti uue edasimüüja juures. Siin tehti veokitele põhjalik hooldus, mis võimaldas meil oma teekonda jätkata ning ületada teel ettetulevaid raskusi ilma probleemideta. Pärast veel ühte peatust Iveco CAMI edasimüüja juures jõuti lõpuks Kameruni.

Viimane peatus tehti Kongo Demokraatlikus Vabariigis Kinshasas asuvas Italmotorsis. Overlandi meeskonda ja veokeid, mis olid edukalt läbinud eelmiste päevade katsumused, tervitati soojalt. Võõrustajaks oli 2008. aastal asutatud edasimüüja koos oma ligi sajaliikmelise personaliga. Nende töökoja ja suure varuosade lao pindala on 4000 m2.Siit suundus ekspeditsioon Angolasse, sealt aga võeti suund Namiibiasse. Märtsi lõpus jõuti oma esimesse suuremasse sihtpunkti Lõuna-Aafrikasse. Matka teine pool algas just siit ja tagasi Itaaliasse jõuti mais.

Web Part Error: A Web Part or Web Form Control on this Page cannot be displayed or imported. The type could not be found or it is not registered as safe. Correlation ID: 04f60aa0-29fd-8089-37b2-c8fe0451862b.