7. jaanuaril saabus Overland 12 praamiga Tangeri, kust karavan sõitis piki Atlandi ookeani rannikut risti läbi Maroko ning külastas kõige olulisemaid ja võluvamaid Maroko linnu, mis jäid pealinnast Rabati ja Ed Dâkhla vahele, seejuures peatuti ka UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvas El Jadidas. Rabatis külastas Overlandi meeskond lastehaiglat, kus kohtuti talasseemiaosakonna arstide ja lastega, kel avanes võimalus tutvuda lähemalt IVECO spetsiaalselt oranžiks värvitud veokitega.

Pärast kuumaastikku meenutava kivikõrbe läbimist Maroko lõunaosas jõudis Overland 12 lõpuks Mauritaaniasse. Ilma mingite vahejuhtumiteta tuldi toime ka kõrbe alguses olevate luidete vahel puhuvate tugevate tuultega.
Nouâdhibousse jõudes oli Overland 12 meeskond ainulaadse vaatepildi tunnistajaks: nende ees oli maailma suurim laevasurnuaed.

Iveco veokid läbisid järgmised 474 km läbi kõrbe, kus temperatuur tõusis kuni 35 °C-ni. Edasi suunduti Mauritaania pealinna Nouakchotti poole, mis oma 800 000 elanikuga on suurim linn Saharas.

Pealinnas tehti peatus. Edasi sõitis ekspeditsioon Mauritaania kõrbe südames asuvasse Kiffasse, mis on tähtsuselt teine liitlinn riigis. Nouakchotti ja Kiffa vaheline teelõik, mida nimetatakse lootuse teeks või Transmauritanaks, on 1100 km asfaldiga kaetud tee, mis kulgeb läbi kõrbe pealinnast Nemasse.

Pidevas päikeselõõsas sõitis Overland 12 ekspeditsioon ja Iveco veokitest karavan läbi aukartustäratava ja inspireeriva liivakõrbe. Teekond Malisse oli nii maastiku kui ka kliima poolest keeruline.
Web Part Error: A Web Part or Web Form Control on this Page cannot be displayed or imported. The type could not be found or it is not registered as safe. Correlation ID: 5df70aa0-9972-8089-73e1-a11360ac7b6f.