​Reisi kümnes nädal

Pärast 72 päeva ja 20 000 km jõudis Overland 12 Namiibiasse Lõuna-Aafrikas.
See riik on kuulus oma looduslike vaatamisväärsuste poolest, mille hulka kuuluvad ohtlik juurdepääsematu Luukererannik, Sossusvlei kõrged liivaluited, Kalahari kuiv kõrv ja iidsete rändbušmanihõimude maa.

Enne Namiibiasse saabumist sõitis Overlandi karavan läbi Angola, kus tuli pealinna Luandasse jõudmiseks seista silmitsi kõige nõudlikuma ja raskema kolme päevaga alates Torinost lahkumisest.

See, mis näis paberil suhteliselt lühikese muldteena, oli tegelikult olematu rada läbi troopilise metsa. Ilma igasuguste pidepunktide ja suunamärkideta kulus Overlandi meeskonnal mitu tundi vaid mõne miili läbimiseks. Veokid pidid tulema toime 70% kaldega nõlvadel. Ümberminekuoht oli suur.

Tänu meeskonnaliikmete kindlameelsusele ja vaprusele ning Iveco veokite suurepärastele tööomadustele ja vastupidavusele jätkas ekspeditsioon oma teekonda hoolimata täiesti ületamatutena tundunud raskustest. Ei mingit allaandmist, ei mingit peatumist: see on ehtne Overlandi vaim.

See vaim väljendub tõeliselt uskumatutes arvudes.
Overlandi projekt, millest käesolev on juba kaheteistkümnes ettevõtmine, sai alguse 1995. aastal julge kavatsusega reisida Iveco oranžidel veokitel ümber maailma, visandada meie planeedi portree ja avastada selle kõrvalisi kohti:

- läbiti üle 270 000 kilomeetri (peaaegu seitsmekordne maakera ümbermõõt);
- sõideti läbi 4 maailmajao (Euroopa, Ameerika, Aasia ja Aafrika);
- külastati 122 riiki;
- viidi lõpule 11 ekspeditsiooni;
- reisiti 1145 päeva ehk üle 3 aasta;
- näidati 115 episoodi RaiUno telekanalis.

Järgmine oluline eesmärk, mida Overland 12 võiks saavutada, oleks jõudmine Lõuna-Aafrika Vabariiki, ekspeditsiooni pöördepunkti, mis on ühtlasi riik, kus juunis võõrustatakse jalgpalli maailmameistrivõistlusi.

Web Part Error: A Web Part or Web Form Control on this Page cannot be displayed or imported. The type could not be found or it is not registered as safe. Correlation ID: 139b09a0-f90b-8089-37b2-cadd9695e7c9.