​Trešā nedēļa ceļojumā

„Overland 12” komanda un automobiļi izturēja un guva panākumus arī pēdējā ceļa posmā, kas veda pāri viltīgajam Mauritānijas tuksnesim.

Pateicoties izcilajam Iveco automobiļu sniegumam apvienojumā ar „Overland 12” komandas pierdzi, Daily 4x4 triumfēja cīņā ar smiltīm, un 25 dienas pēc izbraukšanas no Turīnas ekspedīcija ieradās Mali, vienā no pasaules nabadzīgākajām valstīm, kas ir bēdīgi slavena ar augsto bērnu mirstības līmeni un analfabētismu.

Kamēr Timbuktu automobiļiem tika veikta tehniskā apkope, komanda izbaudīja brīvo dienu un apskatīja šo seno pilsētu, kas ir slavena ar savām dubļu ēkām un ir irekatīta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Timbuktu ir viena no pazīstamākajām Āfrikas pilsētām.

Nākošajā dienā oranžā karavāna šķērsoja lielo Nigēras upi. Divas pussagruvušas liellaivas pārveda visas mašīnas pāri upei no viena krasta uz otru. Visvairāk uztraukumu pārcelšanās laikā sagādāja smago mašīnu Trakker un Power Star pārcelšana.

Šķērsojot smilšainos, izpostītos ceļus, ekspedīcija nonāca Dogonu zemē, kas ir ar savām dejām un vietājām maskām slavena etniska cilts Mali. Šajā zemē „Overland 12” automobiļiem bija jāpārvar stāvi pacēlumi Durogonas augstienē pirms došanās tālāk uz Mopti, nozīmīgāko ostas pilsētu visā valstī. Mopti ir arī pazīstama kā Mali Venēcija, jo pilsēta ir izvietojusies uz trīs salām Nigēras upes vidū.

No Mopti, dedzinošās Āfrikas saules pavadīta, uzmanīgi šķērsojusi Bani upi un seno Djennes pilsētu, Iveco karavāna turpināja ceļu uz Mali galvaspilsētu Bamako.

Web Part Error: A Web Part or Web Form Control on this Page cannot be displayed or imported. The type could not be found or it is not registered as safe. Correlation ID: ad4c2ba1-2101-8041-ff82-6818c233c24e.