​Piektā nedēļa ceļojumā

Uz šo brīdi „Overland 12” ekspedīcija ir nobraukusi 11 500 km; tā ir ceturtā daļa no kopējās Āfrikas ceļojuma distances. Tagad jādodas cauri divām jaunām valstīm: Ziloņkaula Krasta Republikai (Kotdivuārai) un Ganai.

Pēc šī ekspedīcijas posma Beppe Simonato no Iveco vēl ilgi nespēja aizmirst to brīdi, kad uz viņu tika mērķēts Kalašņikova automāts. Pēc Ziloņkaula Krasta robežas šķērsošanas karavāna tika aizturēta, un komanda bija spiesta apstāties. Draudot ar ieročiem, nemiernieku grupa saņēma par ķīlniekiem visu komandu. Tikai pēc Beppe Tenti vestajām pārrunām par atbrīvošanu, kas ilga līdz pat nākamajai dienai, „Overland 12” vareja turpināt savu braucienu.

No 2002. līdz 2004. gadam Ziloņkaula Krasts, bijusī franču kolonija kopš 1960. gada, tika pakļauta nemitīgam pilsoņu karam, kas līdz pat šai dienai nav spējis nodrošināt valstī stabilu valdību. Iekšējā saspīlējuma rezultātā veidojas nemiernieku-ekstrēmistu grupas, kas mēģina gūt starptautisku atpazīstamību un kuru „aktivitātes” dabūja izbaudīt arī „Overland 12” komanda.

Pēc šīs traumatiskās pieredzes un Ziloņkaula Krasta galvaspilsētas

Jamusukro sasniegšanas, karavāna devās uz Ganu, kur maršruts veda tālāk pa asfaltētiem ceļiem, nelieliem ciematiem mijoties ar pilsētām.


Ganas pilsētā Kumasi, kas visā pasaulē ir pazīstama kā Nobela Miera Prēmijas laureāta un bijušā ANO ģenerālsekretāra Kofi Annana dzimtene, „Overland” komandai bija iespēja piedalīties Ašanti svinībās. Pēc svētkiem karavāna turpinās savu ceļojumu uz galvaspilsētu Akru, kur ir plānots nomainīt gandrīz visu komandas sastāvu.

Pēc komandas maiņas ekspedīciju turpinās jauna apkalpe ar identiskām zināšanām un prasmēm, kas ar oranžajiem Iveco automobiļiem dosies tālāk Āfrikā.

 Neskatoties uz milzīgo attālumu, kas jau ir nobraukts, Iveco automobiļu tehniskais stāvoklis un komplektācija ļauj ekspedīcijai droši turpināt ceļu un dodoties iekšā Āfrikas vidienē: „Overland 12 – Melnās Āfrikas vidū”.

Web Part Error: A Web Part or Web Form Control on this Page cannot be displayed or imported. The type could not be found or it is not registered as safe. Correlation ID: 464d2ba1-31e5-8041-c697-e48bef59db3d.