​Cetrutā nedēļa ceļojumā

Pēc brauciena gar Marokas Atlantijas okeāna piekrasti ekspedīcija nonāca Rietumāfrikā un šķērsoja neredzamo Ziemeļu saulgriežu loku.

Četras nedēļas pēc izbraukšanas no galvenās mītnes Turīnā karavāna no Mali, Gvinejas Konakri un Sjerraleones ieradās Libērijā.

Atstājot aiz muguras akmeņaino tuksnesi un Marokas sadrumstalotos asfalta ceļus, Sahāru un tās smilšainos ceļus, „Overland 12” devās iekšā tropu mežā.

Pieraduši pie sausā un karstā tuksneša klimata ar straujajām temperatūras izmaiņām dienā un naktī, ekspedīcijas dalībnieki nonāca ārkārtīgi mitrajā tropiskajā klimatā, kur temperatūra pārsniedza 40oC

Turklāt, iepriekš sastopamie asfaltētie ceļi pazuda vispār, un ceļš turpinājās pa absolūti izdangātām un arvien grūtāk izbraucamām sliedēm kaut kur bezceļa un nekurienes vidū. Ekspedīcijas maršruts bija sadalīts 200 km posmos, kuru navigācija veda pa upju gultnēm, stāvām nogāzēm un dziļiem brasliem, kas braukšanu padarīja arvien lēnāku un darbietilpīgāku. Šis ceļa posms gan no ekspedīcijas dalībniekiem, gan automobiļiem prasīja īpaši lielu piepūli un izturību. Visa grupa izjuta normālu ceļu trūkumu, bet galvenokārt –nepieciešamību pēc kārtīgas atpūtas naktīs, jo ārkārtīgā karstuma un mitruma dēļ gulēt bija gandrīz neiespējami. Taču visa grupa uztvēra to kā grūtu, bet tajā pašā laikā īstu izaicinājumu un patiesu piedzīvojumu, kas raisīja lepnumu par paveikto un deva jaunu sparu ceļojuma turpināšanai. 30 dienas kopš ceļojuma sākuma, pateicoties ikviena dalībnieka pūliņiem, ekspedīcijas noskaņojums bija lielisks, un līdzīgi kā visās iepriekšējās „Overland” ekspedīcijās, arī šoreiz  Iveco automobiļi bija neaizstājami un uzticami ceļabiedri.

Web Part Error: A Web Part or Web Form Control on this Page cannot be displayed or imported. The type could not be found or it is not registered as safe. Correlation ID: d4502ba1-a1ba-8041-c697-ea33872d59dc.