​Desmitā nedēļa ceļojumā

Pēc 72 ceļā pavadītām dienām un nobrauktiem 20 000 kilometru „Overland 12” sasniedza Namībiju, vienu no Āfrikas dienvidu reģiona valstīm.

Šī valsts ir slavena ar saviem dabas veidojumiem, piemēram, ar bīstamo un nepieejamo Skeletu krastu, augstākajām Sossusvlei smilšu kāpām, ar Kalahari tuksnesi un seno nomadu cilts - bušmeņu zemi.

Pirms ierašanās Namībijā „Overland” vajadzēja izbraukt cauri Angolai, lai nokļūtu tās galvaspilsētā Luandā. Tās bija trīs visgrūtākās dienas visā ekspedīcijas laikā kopš izbraukšanas no Turīnas.

Ja uz kartes tas likās salīdzinoši īss ceļa posms pa dubļainu apvidu, tad realitātē ceļa vispār nebija, tā izrādījās neizbraucama taka tropu džungļos. Bez jebkāda atskaites punkta un virziena norādes „Overland” komandai bija vajadzīgas vairākas stundas, lai pavirzītos uz priekšu dažas jūdzes, jo automobiļi virzījās pa nogāzēm ar 70% slīpumu, riskējot kuru katru brīdi apgāzties.

Tomēr komandas izlēmīgais noskaņojums un drosme, kā arī Iveco automobiļu izcilā caurgājamība un izturība, deva iespēju turpināt ceļojumu par spīti visām šķietami nepārvaramajām grūtībām. Nekad nepadoties, nekad nepalikt pusceļā: tas ir īstais „Overland” gars. 

Šis komandas gars izpaužas dažos patiešām neticamos skaitļos.

„Overland” projekts, kura ietvaros šis ir divpadsmitais ceļojums, tika uzsākts 1995. gadā ar ambiciozu mērķi oranžajos Iveco automobiļos apceļot visu pasauli, zīmējot mūsu planētas portretu un ielūkojoties visnomaļākajos tās nostūros:

- nobraukti vairāk nekā 270 000 kilometri (gandrīz septiņas reizes apkārt zemeslodei)

- šķērsoti 4 kontinenti (Eiropa, Amerika, Āzija un Āfrika)
- apmeklētas 122 valstis;
- pabeigtas 11 ekspedīcijas;
- ceļojumos pavadītas 1145 dienas, tas ir vairāk nekā 3 gadi;
- 115 epizodes translētas RaiUno.

Nākošais svarīgākais mērķis, ko sasniegtu „Overland 12”, būtu Dienvidāfrika - ekspedīcijas pagrieziena punkts un valsts, kurā jūnijā notiks Pasaules kausa izcīņa futbolā.
Web Part Error: A Web Part or Web Form Control on this Page cannot be displayed or imported. The type could not be found or it is not registered as safe. Correlation ID: 514b2ba1-9181-8041-ff82-60c9247dc472.