​Septītā nedēļa ceļojumā

Pēc 51 vienas ceļā pavdītas dienas un nobrauktiem vairāk nekā 14 000 km „Overland 12” ekspedīcija nonāca ekvatoriālajā Āfrikā, Kamerūnā.

Pirms ierašanās Kamerūnā karavāna šķērsoja Beninu un Nigēriju.

Nelielais ceļa posms caur Beninu aptuveni 100 km garumā veda pa labu, asfaltētu ceļu, un komanda šo posmu pieveica bez starpgadījumiem. Toties uz Nigērijas robežas nācās kavēties ilgi, laiks pagāja nogurdinošās pārrunās ar vietējās varas pārstāvjiem, lai bruņotas apsardzes pavadībā turpinātu ceļu uz galvaspilsētu Lagosu.

Lagosa ir viena no visblīvāk apdzīvotajām pilsētām visā Āfrikas kontinentā, un augstais noziedzības līmenis šajā pilsētā izraisa nopietnas bažas par drošību.

Šajā posmā Overland komanda apmeklēja jauno IVECO dīleri Lagosā, un visiem automobiļiem tika veikta pamatīga pārbaude un tehniskā apkope. Lai sniegtu atbalstu vietējam Iveco dīlerim, reklāmas nolūkos „Overland 12” ekspedīcija nosponsorēja vietējo futbola komandu; šī iniciatīva guva milzīgu atzinību gan no dīlera puses, gan no vietējiem iedzīvotājiem.

Beidzot karavāna devās uz Kamerūnu, paturot prātā tās zemo dzīves līmeni un nabadzību, kādā jādzīvo lielākajai daļai šīs valsts iedzīvotāju.

Neskatoties uz to, ka ekspedīciju pavadīja bruņota apsardze, komanda atkal nonāca bīstamā situācijā, jo netālu no valsts robežas visai kolonnai bija steidzīgi jāmaina maršruts, lai izvairītos no bruņotām sadursmēm starp valdības spēkiem un nemiernieku grupējumiem. Līdzīgi notikumi šajā pasaules daļā nav nekāds retums, tāpat kā sastapšanās ar bēgļu grupām, kas ir pametuši savas mājas, lai dotos prom no karadarbības zonas.

Pēc ierašanās Kamerūnā komanda devās tālāk uz Gabonu un Kongo ar to ekvatoriālajiem džungļiem, kas ir praktiski neapdzīvoti, un kur cilvēkiem un mašīnā būs jāizcērts savs ceļš. Arī šim izaicinājuma komanda devās pretī apņēmības un enerģijas pilna, kas joprojām ir visu Overland ekspedīciju galvenā iezīme.

Web Part Error: A Web Part or Web Form Control on this Page cannot be displayed or imported. The type could not be found or it is not registered as safe. Correlation ID: 7e4d2ba1-c124-8041-ff82-6c090a986c10.