​Devītā nedēļa ceļojumā

Pēc ierašanās Angolā „Overland 12” karavāna turpināja ceļu uz Dienvidāfriku, ceļā pārvarot neskaitāmas ekstremālas situācijas, kuru galvenais iemesls bija neierastie dabas apstākļi un ceļš: tikai pateicoties ekspedīcijas dalībnieku rūpīgajai attieksmei pret Iveco automobiļiem, enerģijai un uzņēmībai, kas reizēm balansēja uz galējo iespēju robežas, komanda veiksmīgi pieveica arī šo ceļa posmu 

Kongo upe tika šķērsota uz baržas, kas bija pārpildīta ar vietējiem iedzīvotājiem, temperatūra mašīnu kabīnēs un furgonos sasniedz 45oC, turklāt dažas turpmākās dienas ceļojums bija jāturpina bez satelīta navigācijas. Maršruts veda pa izdangātiem apvidus ceļiem ar dažkārt pat metru dziļām bedrēm, ūdens un dubļu straumēm, kas pārpludināja džungļus un reizēm pat līdz 60% stāvām nogāzēm

„Overland 12” piedzīvojumi turpinājās pateicoties arī atbalstam, ko sniedza Iveco dīleru tīkla organizācija un personāls Āfrikā, kas nodrošināja profesionālu tehnisko palīdzību un automašīnu apkopi, lai tās varētu pilnvērtīgi turpināt ceļu, kā arī ļāva ekspedīcijas dalībniekiem atpūsties un atgūt spēkus pēc sasprindzinājuma un uztraukumu pilnajām dienām un naktīm, kas pavadītas mašīnās.

Līdz šim Overland karavāna bija apstājusies vairākos no 54 Iveco servisa punktiem, kas izvietoti pa visu Āfriku: pirmā pietura bija Akrā, Ganā, pie Taninkas dīlera, kas jau daudzus gadus darbojās kā Fiat Group vieglās un smagās gammas komercautomobiļu tirdzniecības un servisa centrs.

Nākamā pietura pirms ekvatoriālo tropu mežu zonas šķērsošanas bija pie jaunā Iveco dīlera Lagosā, Nigērijā, kur automobiļiem tika veikta rūpīgs un pamatīga tehniskā apkope, kas ļāva turpināt ceļu un pārvarēt visas grūtības bez starpgadījumiem. Pēc tam automobiļi vēlreiz tika pārbaudīti Iveco CAMI dīlera centrā, līdz beidzot ekspedīcija sasniedza Kamerūnu.

Pēdējā apstāšanās bija Italmotors centrā Kinšasā, Kongo Demokrātiskajā Republikā: pēc pēdējo dienu nogurdinošā ceļojuma Overland komandu un automobiļus sirsnīgi uzņēma vietējais dīleris un viņa darbinieki, kopskaitā vairāk nekā simts cilvēku, kas strādāja šajā 2008. gadā atklātajā dīleru centrā ar 4000 m2 lielu autoservisu un plašām rezerves daļu noliktavām.

No šejienes ekspedīcijā devās talāk uz Angolu, tad tupināja ceļu cauri Namībijai, līdz marta beigās sasniedza savu pirmo lielo mērķi – Dienvidāfriku. No turienes ekspedīcija devās mājupceļā un maijā atgriezās Itālijā.

Web Part Error: A Web Part or Web Form Control on this Page cannot be displayed or imported. The type could not be found or it is not registered as safe. Correlation ID: b74c2ba1-217a-8041-ff82-645f9d4c0487.