​Divpadsmitā nedēļa ceļojumā

Keiptaunā komandas sastāvs tika nomainīts otro reizi, kopš ekspedīcija janvārī izbrauca no Turīnas.

No sākotnējā komandas sastāva palika tikai trīs vīri – ekspedīcijas vadītājs Beppe Tenti, fotogrāfs Andrea Borgarello un Iveco tehniskais vadītājs Beppe Simonato.

Jaunajiem komandas locekļiem uzreiz nācās izturēt pirmo pārbaudījumu – 900 km garais ceļš līdz Pretorijai oranžajai kolonnai bija jānobrauc vienā dienā.

Pretorijā Iveco dīleris AFS nomainīja riepas un eļļu. Šai tehniskajai apkopei un pārbaudei bija liela nozīme, jo turpmāko nedēļu laikā ceļā nebūs nevienas Iveco darbnīcas.

Pēc uzkavēšanās DĀR galvaspilsētā „Overland 12” ekspedīcija turpināja ceļu uz ziemeļiem, nobraucot ap 300 kilometriem no Pretorijas līdz Botsvanas robežai.

Botsvana ir mazapdzīvota valsts: valsts teritorija ir aptuveni divas reizes lielāka par Itāliju, bet iedzīvotāju skaits ir mazāks par 2 miljoniem, no kuriem 200 000 dzīvo galvaspilsētā Gaboronā, kas bija nākošā ekspedīcijas pieturas vieta pirms došanās tālāk uz ziemeļiem.

Jau otro reizi divu nedēļu laikā „Overland” ekspedīcija šķērsoja dienvidu saulgriežu loku: pirmo reizi Namībijā ceļā uz dienvidiem, un tagad otro reizi - atceļā uz ziemeļiem. Ceļa malās sāka parādīties pirmās būdas, liecinot par to, ka ekspedīcija atkal tuvojas Melnās Āfrikas sirdij.

Pirms šķērsot Zambijas robežu, karavāna izbrauca cauri Čobes nacionālajam parkam, kas, pateicoties tā bagātajai un daudzveidīgajai florai un faunai, ir vislabāk zināmais parks Botsvanā un viens no slavenākajiem parkiem visā Āfrikā.

Iebraucot Zambijas Republikā, „Overland 12” komandu sagaidīja viens no Āfrikas dienvidu daļas brīnišķīgākajiem dabas skatiem: Viktorijas ūdenskritums, kas ir iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā.

Maršruts veda tālāk uz Zambijas galvaspilsētu Lusaku, pieprasot no vadītājiem un Iveco automobiļiem arvien lielāku piepūli, jo braukšanu apgrūtināja gan pēkšņas lietusgāzes, gan briesmīgie ceļa apstākļi.

Iebraucot Zambijas galvaspilsētā, Iveco komandu un automobiļus sirsnīgi sagaidīja un apsveica Itālijas vēstniecības pārstāvji un vietējais Iveco dīleris. Šīs apstāšanās laikā beidzot varēja pārbaudīt automobiļus un veikt to tehnisko apkopi, kamēr komandas vīri uzkrāja spēkus pēc 3 ceļā pavadītiem mēnešiem, lai atkal varētu stāties pretī jauniem izaicinājumiem, kas viņus un automobiļus sagaida grūtajā ceļā uz ziemeļiem, uz Kongo Demokrātisko Republiku.

Web Part Error: A Web Part or Web Form Control on this Page cannot be displayed or imported. The type could not be found or it is not registered as safe. Correlation ID: 19522ba1-e1b7-8041-c697-ef2a5019fe3b.