​Overland - ekspedīcijas apkārt pasaulei ar Iveco automobiļiem

2010. gada 3. janvārī „Overland 12” ekspedīcija devās ceļā no Iveco galvenās mīnes Turīnā, lai pēc dažām dienām ierastos Āfrikā.

Pēc pirmajiem nobrauktajiem 2400 km ceturtdien, 7. janvārī automobiļi ar kuģi tika nogādāti no Alhesirasas Dienvidspānijā uz Tanžeru Marokā.

Ekspedīcijas maršruts veda gar Atlantijas okeāna piekrasti ar mērķi martā sasniegt Dienvidāfriku. Atpakaļceļš veda caur Centrālāfriku, un ekspedīcija noslēdzās maijā ar ierašanos Romā pēc 47 000 km brauciena: vairāk nekā 5 mēneši pavadīti ceļā, šķērsojot bīstamus reģionus un grūti izbraucamas teritorijas. Šajā laikā „Overland” ekspedīcijas komanda tikās ar daudziem iedzīvotājiem dažādās ģeogrāfiskajās teritorijās.

Tāpat kā iepriekšējās ekspedīcijās, arī „Overland 12” ekspedīcijā tika izmantoti IVECO gammas automobiļi: jau tradicionālie 330.30 ANW ar gaisa dzesēšanas sistēmu, kurus Mussa & Graziano kompānija aprīkojusi par virtuvi un guļamtelpām, jaunākās paaudzes Daily 4x4 ar pilno masu 5.5 tonnas, kas nokomplektēti ar Onnicar reanimācijas un pirmās palīdzības iekārtām un aprīkojumu, Sperotto kompānijas veidotā mobilā darbnīca uz Trakker 6x6 bāzes un divi garākās riteņu bāzes Massif 4x4 automobiļi, kurus TruckTech kompānija aprīkojusi par TV komandas transportu.

Ekspedīcijas laikā liela vērība tika veltīta humanitārajam aspektam, četri ārsti no Parmas Universitātes slimnīcas piedalījās ekspedīcijā, braucot ar Daily 4x4. Viņi vāca statistikas datus, izmantoja savas novatoriskās zināšanas un moderno medicīnas aprīkojumu, lai gan tagad, gan nākotnē palīdzētu medicīnas priekšposteņos, kuri atradās ekspedīcijas ceļā.

Beppe Tenti, pieredzējušais „Overland” ekspedīciju vadītājs, arī šoreiz vadīja 16 cilvēku komandu, kura brauca 4 maiņās, no kopumā vairāk nekā 40 cilvēku grupas, ieskaitot Beppe Simonato no Iveco Klientu atbalsta dienesta, kurš bija atbildīgs par 6 Iveco automobiļu tehnisko uzraudzību un uzturēja sakarus ar Iveco galveno mītni Turīnā.

Dokumentālās sērijas par ekspedīcijas norisi 2010. gada rudenī tiks translētas RaiUno kanālā.

www.overland.org

Iveco un Overland projekts: piedzīvojumi turpinās

Web Part Error: A Web Part or Web Form Control on this Page cannot be displayed or imported. The type could not be found or it is not registered as safe. Correlation ID: 044c2ba1-c1fe-8041-c697-e5c83ca58cf3.