​Sestā nedēļa ceļojumā

Sešas nedēļas pēc „Overland 12” ekspedīcijas uzsākšanas karavāna ieradās Togo galvaspilsētā Lomē.

No maršrutā iekļautajām 28 valstīm oranžā kolonna nu bija izbraukusi cauri deviņām.

Vēl pirms ierašanās Togo Ganas galvaspilsētā Akrā tika nomainīts pirmās komandas sastāvs. Kā bija plānots pirms ekspedīcijas došanās ceļā, daži apkalpes locekļi pameta komandu un atgriezās mājās.

Tas bija emocionāls brīdis gan vecajai, gan jaunajai komandai. Iepriekšējais komandas sastāvs devās mājās pārpilns ar iespaidiem un atmiņām par neaizmirstamo ceļojumu, savukārt jaunās komandas dalībnieki bija nobažījušies par to, vai spēs attaisnot uz viņiem liktās cerības un noturēt augsto latiņu, ko bija uzstādījuši viņu kolēģi. Mājās šīs nostaļģiskās sajūtas tika humoristiski nodēvētas par “mal d’Overland” („saslimis ar Overland”) tradicionālā “mal d’Afrique” („saslimis ar Āfriku”) vietā.

Komandas maiņa bija nepieciešama, jo stress un riska līmenis šāda veida ceļojumos ir pārāk augsts.

Ceļošana pa valstīm, kurās nav politiskās stabilitātes, teritorijas, kurās izdzīvošanas iespējas ir niecīgas, kā arī reģioni, kuros bruņotu konfliktu rezultātā ir palikušas tikai drupas, gruveši un mīnas, izraisa vislielāko stresu un uztraukumus šajā maršrutā.

Vēl viens riska faktors ir infekcijas slimības, jo bīstamāks tāpēc, ka nav redzams. Profilakse ir obligāta, tāpēc visa komanda saņēma pilnu vakcinēšanas kursu - potes pret malāriju, dzelteno drudzi un vēdertīfu – slimībām, kas ir pastāvīgs infekciju avots Āfrikas kontinentā.

Tāpat kā ekspedīcijas komandai, kurai jābūt gatavai stāties pretī jebkuram izaicinājumam, kas šādā braucienā var gadīties ceļā, arī Iveco automobiļiem bija jābūt atbilstoši sagatavotiem un spējīgiem nodrošināt pārvietošanos visgrūtākajos maršruta posmos, arī tur, kur ceļa nebija vispār: automobiļu specifikācijas un nevainojamā tehniskā sagatavotība ļāva „Overland 12” ekspedīcijai iekļauties plānotajā grafikā un sasniegt nospraustos mērķus.

Web Part Error: A Web Part or Web Form Control on this Page cannot be displayed or imported. The type could not be found or it is not registered as safe. Correlation ID: e74e2ba1-3190-8041-ff82-63fe92912475.