Nové Eurocargo - nákladní auto městem oblíbené

​​Ještě stylovější, hospodárnější, bezpečnější, pohodlnější, výkonnější a obratnější. Města si oblíbí nové Eurocargo: nákladní vozidlo, které bere ohled na lidi a prostředí, v němž se pohybuje.

Spolu s těžkým nákladním vozidlem Stralis a lehkým užitkovým vozidlem Daily doplňuje nové Eurocargo vývoj produktové řady společnosti Iveco. Nové Eurocargo, které se vyrábí v závodě v Brescii oceněném stříbrným certifikátem programu World Class Manufacturing (WCM), je ideálním obchodním společníkem vhodným pro provoz ve městech po celém světě.

Oslava letošního 40. výročí společnosti Iveco je spojena s uvedením nového vozidla Eurocargo, které je určeno pro provoz ve městech. Eurocargo představuje dokonalého partnera do městského provozu: bere ohled na lidi i životní prostředí, je vybaveno mnoha novými funkcemi a pyšní se stylovým designem. Toto vozidlo nabízí nízkou spotřebu paliva spolu s vynikajícím a jistým ovládáním a vysokou všestranností.

Jen dva roky po uvedení modelu splňujícího normu Euro VI na trh provedla společnost Iveco další vylepšení u vozidla, které si zvolilo již půl miliónu zákazníků v Evropě, Africe, na Středním východě, v Austrálii a Latinské Americe.

Eurocargo je technologickým lídrem a zaujímá vedoucí postavení na trhu v Evropě. Nový model přináší důležité inovace v oblasti motorů, bezpečnosti, pohodlí, snížení nákladů a šetrnosti k životnímu prostředí, čímž dokončuje vývoj produktové řady společnosti Iveco a úzce navazuje na úspěch modelů Stralis a Daily, které získaly ocenění za mezinárodní nákladní vůz roku 2013 (International Truck of the Year), resp. ocenění za mezinárodní dodávku roku 2015 (International Van of the Year).

Pierre Lahutte, prezident značky Iveco, uvedl: „Naše nové nákladní vozidlo Eurocargo si města oblíbí. Jedná se o vozidlo, které ocení všichni: městům nabízí trvalou udržitelnost, majitelům zajišťuje efektivitu a nízké celkové náklady na vlastnictví (TCO) a řidičům poskytuje skutečnou „kancelář na kolech“, protože je pohodlné, multifunkční, snadno ovladatelné a ergonomické.“

Nové Eurocargo je jediným vozidlem střední třídy splňujícím normu Euro VI ve své kategorii, které je vybaveno jedním systémem pro snižování emisí škodlivin – systémem HI-SCR s pasivním filtrem pevných částic (DPF). HI-SCR představuje jediný systém pro řízení emisí škodlivin, který nijak neovlivňuje proces spalování, protože využívá přívodu čerstvého vzduchu namísto recirkulace výfukových plynů.

Vozidla střední třídy se používají hlavně pro rozvážkový provoz ve městech a zajišťování komunálních služeb: to je důvod, proč společnost Iveco stanovila jako nejvyšší prioritu zlepšení výkonu a snížení spotřeby paliva. Nové Eurocargo s nabídkou osmi motorů využívá čtyřválcové motory Iveco Tector 5 s výkonem 160 a 190 HP, které jsou optimalizovány pro provoz ve městech.

Zásluhou vývoje nového turbodmychadla, jež umožňuje dosáhnout vyššího kompresního poměru a točivého momentu i při otáčkách pod 1 200 ot./min, nabízí navíc Eurocargo dynamičtější reakci při rozjíždění a akceleraci. Výsledkem je výrazná úspora paliva. Kromě toho snižuje Eurocargo spotřebu paliva i při náročném městském provozu či na dlouhých trasách prostřednictvím systému EcoSwitch, který prodlužuje dobu zařazení šestého převodového stupně a omezuje možnost podřazení na čtvrtý převodový stupeň, a funkce EcoRoll (nabízené u 12stupňových převodovek), jež využívá setrvačnosti vozidla při jízdě z kopce.

Bezpečnost je rovněž hlavním prvkem u nové verze vozidla Eurocargo: kromě airbagu řidiče a ovládacích tlačítek na volantu je nové Eurocargo vybaveno také všemi důležitými asistenčními systémy, jako je například systém varování při vybočení z jízdního pruhu (LDWS – Lane Departure Warning System), pokročilý systém nouzového brzdění (AEBS – Advanced Emergency Braking System) a adaptivní tempomat (ACC – Adaptive Cruise Control). Pro zvýšení bezpečnosti a zlepšení viditelnosti při řízení jsou standardně k dispozici LED světla pro denní svícení (DRL – Daytime Running Lights). Na přání lze dodat i xenonové světlomety.

Eurocargo nabízí nejen mnoho nových funkcí, ale rovněž se vyznačuje zcela novým designem odrážejícím styl uplatněný u modelu Daily, jenž využívá nově zpracované deflektory a novou přední masku s tvarem připomínajícím úsměv a velkým logem značky umístěným uprostřed.

Reklamní kampaň, která bude doprovázet nové Eurocargo, se pyšní sloganem „Nové Eurocargo – nákladní auto městem oblíbené“ a staví vozidlo do ústřední role v městském prostředí. Vozidlo lze snadno řídit ve městě – území, které je domovem pro mnoho lidí a tvoří nedílnou součást jejich každodenního života.

Jak dodává Pierre Lahutte: „Nové Eurocargo je ideální partner pro město: respektuje požadavky lidí i životního prostředí a nabízí podstatná vylepšení v oblasti designu, bezpečnosti i funkcí. Spotřebovává méně paliva a tím současně vypouští do atmosféry méně skleníkového plynu CO2. A v neposlední řadě poskytuje vysokou míru ovladatelnosti zásluhou lepšího točivého momentu motoru a nabízí větší pohodlí pro řidiče.“ Jak bylo deklarováno v rámci našeho nového směru vývoje charakterizovaného heslem „Iveco: Váš partner pro trvale udržitelnou dopravu“, který nás staví do pozice jednoho z nejekologičtějších výrobců nákladních vozidel v Evropě i na celém světě, je nové Eurocargo důkazem angažovanosti společnosti Iveco v oblasti trvale udržitelné dopravy.