Nový vzhled Eurocarga: městská tvář dopravy

​​​Nové Eurocargo, „nákladní auto městem oblíbené“, s moderním a dynamickým vzhledem, je inspirováno řadou lehkých užitkových vozidel a především stylem „Daily“. Propracovaný vzhled lépe spojil Eurocargo s modelem Daily, podtrhuje jejich podobnost i náklonnost k městskému prostředí.

Stylový koncept přebírá tvary od nejnovějšího produktu Iveca a přenáší je do řady moderních nákladních vozidel, která má město rádo. Důkaz je zřetelný na výrazném předním V profilu, který vnáší dynamiku do linie vozu; souvislé kontury zabraňují roztříštění vzhledu a zdůrazňují vnímání šířky a robustnosti.

Části vozu, jejichž vhled byl externě přepracován, zahrnují masku chladiče, boční deflektory, nárazník, v němž je umístěn radar AEBS (automatický systém nouzového brzdění), přední LED světlomety s vestavěným DRL (světla pro denní svícení) a xenonové světlomety.
Logo Iveco zůstává jediným prvkem představujícím značku na přední straně vozidla, název Eurocargo se nyní nachází na dveřích. Symboly na boku v novém designu udávají celkovou hmotnost v kilogramech a výkon.
Tyto změny zlepšily koeficient aerodynamiky Cx o 2 %, což významně přispělo ke snížení spotřeby paliva během jízdy mimo město a po dálnici.

Interiér vozidla působí prostorně a dává svobodu pohybu: průchod od sedadla řidiče k sedadlu spolujezdce je usnadněn plochou přístrojovou deskou a kompaktnějším rozměrem motorového tunelu, který umožňuje neomezený pohyb napříč kabinou. To umožňuje řidiči pohodlně opustit kabinu a vystoupit jak z levé, tak i z pravé strany.

Volant získal zcela nový ergonomický a stylový vzhled, nové měkké materiály a nové ovládací prvky klimatizace, světel,a automatické a automatizované převodovky. K nejdůležitějším novinkám, které se soustředí na bezpečnost, patří i airbag, nově umístěný ve volantu. Pro ještě bezpečnější jízdu jsou ovládací prvky audiozařízení i zařízení připojených přes funkci Bluetooth™ umístěny na volantu, aby řidič mohl svou pozornost plně věnovat dění na silnici.

Vozidlo je také vybaveno novými prvky, které zlepšují kvalitu života za volantem. Přístrojová deska je vytvarována podle potřeb řidiče a nyní poskytuje unikátní všestranné řešení: ve středu čelního skla je umístěna kamera systému LDWS (systém varování při vybočení z jízdního pruhu), zde je i místo pro držák na mobilní telefon. Tento prvek zahrnuje i USB porty, rovněž zde může být nainstalována odnímatelná obrazovka k telematickému systému, který je doplňkovou výbavou pro nové Eurocargo.