Bezpečnost: prevence na prvním místě

​​​V centru zájmu nového Eurocarga je bezpečnost, protože od listopadu 2015 budou nezbytné nové elektronické prvky.

Díky nejpokročilejším technologiím na trhu – vyvinutým díky rozsáhlým testům – nabízí nové Eurocargo výrazně větší bezpečnost na silnici pro vozidlo samé, jeho náklad i řidiče. Úplně poprvé je u nového Eurocarga zabudován airbag ve volantu, ovšem největší důraz je kladen na zásadní asistenční elektronická zařízení, která chrání řidiče.

Kromě airbagu ve volantu je nové Eurocargo vybaveno veškerými klíčovými asistenčními systémy řidiče.
Systém varování při vybočení z jízdního pruhu (LDWS), který je ve standardní výbavě vozidla, upozorňuje řidiče v okamžiku, kdy se vozidlo chystá neúmyslně změnit jízdní pruh. Díky kameře, která je nainstalována na čelním skle, systém detekuje silniční značení a spouští alarm, když vozidlo vybočí z pruhu bez použití směrového světla.

Kromě vyspělého systému řízení stability soupravy vozidel (EVSC), který je implementován už ve standardu vozidla ve všech verzích od 12 do 19 tun, nové Eurocargo disponuje i automatickým systémem nouzového brzdění (AEBS), který je v souladu se zákonnými požadavky, které vejdou v platnost v listopadu 2015. Systém měří vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla, vypočítá čas do možné kolize a spouští dvojitý alarm, než automaticky zabrzdí.
Pokročilý systém automatického nouzového brzdění je aktivní bezpečnostní systém, který se snaží zabránit kolizi, případně zmírnit její následky .

Díky aplikacím vylepšeného systému stability vozidla a vylepšenému automatickému systému nouzového brzdění je u nového Eurocarga k dispozici i adaptivní tempomat (ACC) .
Adaptivní tempomat je dalším prvkem bezpečné jízdy, který automaticky udržuje vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla tím, že upravuje rychlost jízdy pomocí vícerých nástrojů (radaru, výfukové klapky, motorové brzdy a brzd).
Ke zvýšení bezpečnosti a viditelnosti při jízdě byly zvoleno LED denní svícení (LED Daytime Running Lights). Xenonové světlomety jsou k dispozici na objednávku.