Nové Eurocargo Natural Power

​​​​Nové Eurocargo bude v nabídce i ve verzi „super eco“ 210 k s 6litrovým Tector motorem poháněným stlačeným zemním plynem (CNG). Díky přepracovaným žhavicím svíčkám, ventilům, a pístům dosáhlo Iveco významných výhod v efektivitě, emisích a údržbě.

Vozidlo přináší i vyšší výkon – s výkonem 204 k a maximálním točivým momentem 750 Nm. Je již kompatibilní s požadavky Euro VI C na emise, smí vjíždět i do center měst, zón s omezenou dopravou, což je klíčová výhoda při rozvozech s častými zastávkami v městském prostředí.

Výhody, které nabízí technologie alternativních zdrojů paliva, jsou početné jak z pohledu na životní prostředí, tak i ekonomické udržitelnosti. Co se týká ochrany životního prostředí, metanový pohon je nejefektivnější technické řešení blízké budoucnosti, které může vyřešit problémy spojené se znečištěným ovzduším ve městech, je to jediná skutečná alternativa benzínu a motorové nafty.

Co se týká emisí, zemní plyn je „čisté“ palivo, a to díky o 10 % nižší tvorbě CO2, o 35 % nižším emisím NOx, než produkuje jeho naftový ekvivalent a redukuje tvorbu částic o 95 %.
Navíc jsou modely Eurocargo poháněné zemním plynem extrémně tiché, proto jsou perfektní pro noční provoz ve městech.