Místo narození Eurocarga: výrobní závod v Brescii

​​​„Domovem“ Eurocarga je továrna v Brescii. Je to výrobní společnost, která je už od svého vzniku důležitá jak pro Iveco, tak i pro město samotné, Zde se vyráběly všechny generace tohoto vozidla od roku 1991 až dodnes. ​
Továrna v Brescii byla domovem velkého OM, Původně, v roce 1903, se jednalo o Fabbrica Automobili Roberto Züst, která se pak v roce 1928 změnila na značku OM a v roce 1968 byla získaná společností Fiat. Po počáteční výrobě automobilů (včetně těch závodních) se společnost OM přesunula do sektoru zemědělských strojů a poté do výroby průmyslových vozidel. V roce 1975 byly Officine Meccaniche (OM) jedním ze zakládajících členů Iveca a tato značka se stala součástí nové společnosti s veškerým respektem. Tato továrna, která už tou dobou vyráběla středně těžká užitková vozidla pod značkou OM, byla vybrána k výrobě modelu Eurocargo v roce 1991.

Továrna byla v roce 2008 celkově zmodernizována: nyní zaměstnává okolo 2 100 lidí a má výrobní kapacitu až 140 jednotek za den. Brescia je specializovaná na výrobu Eurocarga, zde se koncentruje celý výrobní cyklus vozidla. Výrobní proces zahrnuje montáž šasi, karosářské práce na kabině, lakování, instalaci hnacího zařízení, čalounické práce v interiéru vozidla a finální kontrolu. V Brescii jsou vyráběny i speciální varianty vozidla – pro armádní a hasičské jednotky. Továrna je vybavena pro výrobu 11 000 různých produktových variant.

Jako reakce na takovou rozmanitost byl v roce 2008 představen standard World Class Manufacturing, což je integrovaný systém výroby aplikovaný v téměř všech továrnách společnosti CNH Industrial po celém světě. Jedná se o metodologii zaměřenou na vytvoření procesu, který eliminuje chyby, neefektivnost, ztrátovost a nehody (počet nehod se díky ní snížil o 90 %).

Tento výrobní závod nedávno získal stříbrné ocenění World Class Manufacturing. Toto významné ocenění je udělováno po třídenním intenzivním auditu výrobního závodu. Dnes je tedy výrobní závod v Brescii jedním z 10 závodů z celkových 59 závodů CNH Industrial, který s finálním skóre 60 bodů získal toto ocenění.