Komunikační možnosti na palubě: zůstaňte ve spojení i za jízdy

​​​Usilování o efektivitu ulehčují pokročilé a snadno ovladatelné kontrolní přístroje, které pomáhají vytvořit produktivní prostředí  pro práci. Eurocargo je vybaveno vyspělým komunikačním systémem, který poskytuje všechny potřebné nástroje nutné k integrované kontrole veškerých pracovních aktivit. Informace jsou sbírány a analyzovány na dálku, přístup k intuitivnímu portálu dovoluje fleet managerovi monitorovat celou řadu faktorů, jako je využití vozidla a detailní management řidičů a jejich stylu řízení, a současně umožňuje plánovat pracovní toky a individuální aktivity.

Každý aspekt je vyhodnocen díky indikátorům výkonu, které jsou zásadní pro snižování nákladů a zvyšování efektivity ve všech směrech. Palivo a limity dané předpisy jsou hlavními faktory ovlivňujícími náklady, které mohou být sníženy profesionálním řízením práce vozidel i řidičů. Řidiči významně přispívají k efektivitě vozidla.

Kabina Eurocarga je multifunkční centrum – vybavené všemi technickými prvky, které zajišťují spojení s vozidlem v pohybu. Pro osobní potřeby je nové Eurocargo připraveno pro bezproblémové připojení s většinou smartphonů, tabletů a GPS navigačních systémů. Pro profesní účely je nabídka standardizována a lze ji rozšířit na různé úrovně: s doplňkovým Iveco UTP Telamatics Boxem, který umožňuje sběr dat na dálku a reporty pro základní fleet management, anebo s nadstandardními službami poskytovanými Ivecem, díky partnerství s mezinárodním lídrem v tomto sektoru.

Iveco ve velké míře pracovalo na vývoji takového telematického systému, ze kterého zákazník získá maximum pro zlepšení své produktivity. Právě instalací Iveco DriverLinc​ displeje získá fleet management vylepšené služby. DriverLinc umožňuje strukturovaný komunikační tok mezi řidičem a back officem společnosti bez prostojů a dává prostor pro okamžité reakce a včasné změny. DriverLinc disponuje nástroji i pro snížení spotřeby paliva, jako je na příklad „driver coach“ (trenér řidiče), který podporuje řidiče ve zvyšování efektivity práce přímo za jízdy.

Rozšířená nabídka služeb zahrnuje nejmodernější prvky podpory řidiče jak za volantem, tak i mimo něj: jako odnímatelný tablet, který zvládá funkce od navigace přes objednávky až po přijímání podpisů.

Funkce „Driver Coach“ (trenér řidiče) napomáhá snižovat spotřebu paliva, radí, jak snížit spotřebu, a to na základě porovnávání výkonu řidiče se zadanými úkoly. Poskytuje zpětnou vazbu ihned za jízdy, která je založena na 13 různých indikátorech jízdních stylů. Platforma Android zaručuje kratší distribuční cykly a snadné nastavení s vysokým stupněm možné adaptace na pracovní úkoly.