Nový dizajn modelu Eurocargo: mestská tvár dopravy

​​​​​Nové Eurocargo čerpá inšpiráciu z ľahkých úžitkových vozidiel, najmä zo štýlu modelu Daily, a s moderným dynamickým imidžom sa v meste cíti ako doma. Nový dizajn ešte viac spája Eurocargo s modelom Daily a zdôrazňuje ich vzájomnú blízkosť i blízkosť k mestskému prostrediu.

Koncepcia štýlu preberá tvary najnovších produktov ponuky vozidiel Iveco a mení ich na rad nákladných vozidiel, ktoré sa cítia v meste ako doma. Svedčí o tom výrazný predný profil v tvare písmena V, ktorý vyjadruje dynamiku línií v plynulých kontúrach, ktoré opticky neoddeľujú jednotlivé časti, a tvary, ktoré sa tiahnu vodorovným smerom a zvýrazňujú pocit šírky a pevnosti.

Na vonkajšej strane sa zmenil dizajn masky chladiča, bočných spojlerov, nárazníka s radarom rozšíreného systému núdzového brzdenia (AEBS), svetlometov so vstavanou technológiou LED DRL a xenónových svetlometov.
Logo značky Iveco aj naďalej zostáva hlavnou črtou prednej časti vozidla a názov Eurocargo sa odteraz nachádza na dverách. Bočné značenie je prispôsobené novému štýlu a uvádza celkovú hmotnosť v kilogramoch a výkon v konských silách.
So všetkými týmito vylepšeniami sa podarilo značke Iveco znížiť koeficient vozidla Cx o 2 %, čo vo veľkej miere prispieva k zníženiu spotreby paliva pri jazde mimo mesta a na diaľnici.

Interiér vozidla prináša pocit priestrannosti a voľnosti pohybu: prechádzanie zo sedadla vodiča na sedadlo spolujazdca je zjednodušené vďaka plochej, kompaktnej konzole a zmenšenému motorovému tunelu pre vynikajúci prístup naprieč kabínou. Vodičovi sa ľahko vystupuje a schádza z vozidla vpravo i vľavo.

​Volant má úplne nový ergonomický a štýlový dizajn, nové mäkčené materiály a nové ovládače klimatizácie, svetiel a automatickej a automatizovanej prevodovky. Hlavné novinky sú tiež zamerané na bezpečnosť – airbag vo volante patrí medzi najnovšie bezpečnostné funkcie. Ovládače na volante pre audio a pripojené zariadenia s technológiou Bluetooth™ prispievajú k zvýšeniu bezpečnosti cestnej premávky a vodičovi umožňujú sústrediť sa na cestu.

Vozidlo má tiež nové prvky, ktoré sú orientované na zvýšenie pohodlia vodiča. Prístrojová doska v súvislosti s potrebou konektivity dostala nový tvar a odteraz ponúka jedinečné a univerzálne riešenie: priestor v strednej časti čelného skla vedľa kamery asistenta kontroly vybočenia z jazdného pruhu (LDWS) si môžete prispôsobiť s držiakom na smartfón. Na tomto mieste sa nachádzajú aj porty USB na dobíjanie zariadení. Ako doplnkové príslušenstvo pre nové Eurocargo môže byť namontovaný odnímateľný displej telematického systému.


​Komfort a ergonómia: nové Eurocargo je kancelária na kolesách

Na novom modeli Eurocargo sú všetky funkcie navrhnuté s ohľadom na funkčnosť: od tvaru a umiestnenia ovládačov až po funkcie ovládania rádia a telefónu priamo na volante. Nové Eurocargo zjednodušuje a spríjemňuje jazdu vo vozidle: v interiéri sa nachádzajú mnohé priehradky a vrecká na odloženie predmetov a rôznych dokumentov, na stredovej konzole sú dva držiaky na pollitrové fľaše, 12 V elektrická zásuvka a (ako doplnkové príslušenstvo) zásuvka na stlačený vzduch a ďalej špeciálne priehradky na karty a závesná koľajnička.

Sedadlá v interiéri sú čalúnené elektricky zváranou tkaninou. Nové sedadlo vodiča „high-comfort“ je pneumaticky odpružené (ako doplnkové príslušenstvo) s voľne nastaviteľnou chrbtovou opierkou, výškovo nastaviteľným bezpečnostným pásom, vykurovaním a ventiláciou.
Kabína nového modelu Eurocargo je maximálne pohodlná v každej situácii: môže byť krátka, ak je potrebná obratnosť pri presúvaní sa v meste, dlhá (aj s vysokou strechou), ak je potrebné jedno alebo viac vstavaných lôžok a miesto na batožinu, prípadne dvojdielna, ak je potrebná preprava pracovníkov spolu s náradím a materiálom.