Kde sa zrodilo Eurocargo: závod v meste Brescia

​​​​​Domovom modelu Eurocargo je závod v Brescii. Tento výrobný podnik zohráva dôležitú úlohu pre značku Iveco i mesto už od svojho založenia. Vyrábali a vyrábajú sa v ňom všetky generácie vozidla od roku 1991 až do dnešného dňa.
Závod bol domovom slávnej značky OM. V roku 1903 bola továreň založená pod názvom Fabbrica Automobili Roberto Züst. V roku 1928 sa stala značkou OM a v roku 1968 ju odkúpila firma Fiat. Závod pôvodne vyrábal automobily (vrátane závodných automobilov). So značkou OM sa preorientoval na odvetvie poľnohospodárstva a neskôr na priemyselné vozidlá. V roku 1975 bola firma OM jedným zo zakladajúcich členov značky Iveco a stala sa súčasťou novej spoločnosti vo všetkých ohľadoch. Závod pôvodne vyrábal stredne ťažké vozidlá pod značkou OM a v roku 1991 bol vybraný na spustenie výroby modelu Eurocargo.

V roku 2008 bol úplne vynovený a v súčasnej dobe zamestnáva približne 2 100 pracovníkov a dosahuje výrobnú kapacitu až 140 vozidiel za deň. Závod v Brescii sa zameriava na výrobu modelu Eurocargo a je v ňom sústredený celý výrobný cyklus vozidla. Medzi prevádzky patria montáž podvozka a karosérie kabíny, lakovanie, montáž pohonnej sústavy, čalúnenie interiéru a výstupná kontrola. V Brescii sa vyrábajú aj špeciálne varianty, napríklad pre armádu a hasičov. Továreň dokáže vyrobiť viac než 11 tisíc rôznych variantov produktov.

V reakcii na túto zložitosť bol v roku 2007 zavedený štandard World Class Manufacturing, t. j. integrovaný systém výroby používaný v takmer v každom závode spoločnosti CNH Industrial na celom svete. Ide o metodiku, ktorá si kladie za cieľ vytvoriť proces bez chýb a eliminovať nedostatky, zníženú efektivitu, plytvanie a nehody (po zavedení štandardu klesol počet nehôd o 90 %).

Závod nedávno získal certifikát striebornej úrovne v rámci programu World Class Manufacturing (WCM). Toto dôležité uznanie je ocenenie za neustále zavádzanie systému v rámci celého závodu a na konci trojdňového intenzívneho auditu závod získal konečné skóre 60 bodov: dnes je závod Iveco v Brescii jedným z desiatich, ktoré získali striebornú úroveň, spomedzi 59 závodov spoločnosti CNH Industrial na celom svete.