Bezpečnosť: význam prevencie

​​​​​​Stredobodom inovovania modelu Eurocargo je bezpečnosť, pretože niektoré z nových dôležitých elektronických funkcií budú povinné už od novembra 2015.

S najmodernejšími technológiami na trhu, ktoré boli vyvinuté v rámci extenzívnych skúšok, ponúka nové Eurocargo väčšiu bezpečnosť na cestách pre vozidlo, náklad i vodiča. Prvýkrát v histórii patrí do výbavy nového modelu Eurocargo aj airbag vo volante, ale pozornosť je venovaná predovšetkým kľúčovým asistenčným elektronickým zariadeniam vodiča.

Okrem airbagu vo volante je nové Eurocargo vybavené aj všetkými kľúčovými systémami podpory riadenia.
Asistent kontroly vybočenia z jazdného pruhu (LDWS) je súčasťou základnej výbavy a vodiča upozorní vždy, keď sa vozidlo chystá neúmyselne zmeniť jazdný pruh. Pomocou kamery na čelnom skle dokáže systém rozpoznať vodorovné dopravné značenie a zvukovou signalizáciou upozorní vodiča, keď sa vozidlo vychýli doľava alebo doprava bez použitia smeroviek.

Okrem bezpečnostnej funkcie rozšíreného ovládania stability vozidla (EVSC), ktorá je súčasťou základnej výbavy všetkých verzií od 12 do 19 ton, má nové Eurocargo aj automatický systém núdzového brzdenia (AEBS), ktorý je v súlade s právnymi požiadavkami nadobúdajúcimi účinnosť v novembri 2015. Meria vzdialenosť od vozidla vpredu, počíta čas do možnej zrážky a pred automatickým brzdením aktivuje dve varovania.
Rozšírený systém núdzového brzdenia je aktívny bezpečnostný systém, ktorého cieľom je prinajmenšom zmierniť následky zrážky a eventuálne zrážke úplne zabrániť.

Vďaka použitiu rozšíreného ovládania stability vozidla a rozšíreného systému núdzového brzdenia je odteraz nové Eurocargo vybavené aj adaptívnym tempomatom (ACC). Adaptívny tempomat je ďalšia funkcia na zvýšenie bezpečnosti a komfortu jazdy, ktorá automaticky udržuje odstup od vozidla vpredu prispôsobovaním cestovnej rýchlosti pomocou niekoľkých funkcií (radar, škrtiaca klapka, motorová brzda a brzdy).
Na zvýšenie bezpečnosti a zlepšenie výhľadu pri jazde je súčasťou základnej výbavy denné LED svietenie. Xenónové svetlomety sú ponúkané ako doplnkové príslušenstvo.

​​