Hi-matic

​Nowe Daily oferuje silniki o mocach od 106 do 205KM (największa moc w czterocylindrowych silnikach diesla w pojazdach dostawczych) z momentem obrotowym aż 470Nm. Silniki są dostępne jako wersje Euro5b+ z systemem EGR lub jako EUROVI z podwójnym układem oczyszczania spalin EGR + SCR.

Dostępne skrzynie biegów występują jako 6-cio biegowa skrzynia manulalna lub jako opcja dodatkowa – 8-mio biegowa automatyczna skrzynia.

Nowa automatyczna skrzynia biegów Hi-Matic została zaprojektowana tak aby zapewnić maksymalne osiągi, przy jak najniższych kosztach użytkowania. Hi-Matic zapewnia  komfort w czasie jazdy, wspaniałe osiągi pojazdu i niskie zużycie paliwa. Dzięki ośmiu biegom do wyboru, zmiana biegów w skrzyni następuje niezauważalnie szybko (wynosi ona około 200 milisekund) oraz są  dobierane w bardzo optymalny sposób, dużo precyzyjniejszy niż w skrzyni o 6-ciu przełożeniach.

Elektroniczny system sterowania umożliwia skrzyni pracę w dwóch trybach, w zależności od wykonywanych zadań transportowych:

• ECO –  jazda na jak najwyższych biegach bez zbytnich zmian prędkości  dla utrzymana jak najniższego spalania i najwyższego komfortu
• POWER – jazda dynamiczna na niższych biegach przy jednoczesnej częstej  ich zmianie