IVECO

Podążamy drogą zmian

IVECO jest jednym z głównych podmiotów w globalnym sektorze transportowym

IVECO chce być najbardziej niezawodnym oraz elastycznym partnerem, który umożliwia swoim klientom efektywne prowadzenie biznesu dzięki godnym zaufania, zrównoważonym i inteligentnym rozwiązaniom w zakresie mobilności.
Współpraca z klientami przyczynia się do rozwoju ich firm oraz sprzyja niezwykłej transformacji całej branży.

IVECO produkuje pojazdy wyposażone w najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne w 7 krajach na świecie; w Europie, Azji, Afryce, Oceanii oraz Ameryce Łacińskiej. Wsparcie techniczne w czasie użytkowania pojazdu firmy Iveco jest gwarantowane dzięki 4200 punktom sprzedaży i serwisowym w ponad 160 krajach.

Zgodnie z podjętym zobowiązaniem w zakresie zrównoważonego rozwoju IVECO jest pionierem w opracowywaniu ekologicznych technologii od ponad 40 lat. Prowadząc badania i inwestując w rozwiązania oparte na alternatywnej energii, IVECO realizuje swoje ambicje dekarbonizacji branży transportowej poprzez podejście wieloenergetyczne, które obejmuje dalszy rozwój technologii biometanu, akumulatorów i ogniw paliwowych.


Oferta pojazdów IVECO

IVECO projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę pojazdów, w tym lekkie, średnie i ciężkie auta użytkowe oraz pojazdy przeznaczone do eksploatacji w kamieniołomach i na placach budowy. IVECO ma kompletna ofertę do zastosowań we wszystkich zadaniach transportowych, uzupełnioną o zaawansowane usługi cyfrowe pomagające klientom w efektywnym zarządzaniu flotą i własnym biznesem.

Szeroki asortyment produktów marki obejmuje modele Daily w segmencie pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,5 do 7,2 tony, Eurocargo w segmencie od 6 do 19 ton oraz gamę IVECO WAY, w tym pojazdy drogowe IVECO S‑WAY, terenowe IVECO T‑WAY oraz IVECO X‑WAY zaprojektowane do eksploatacji w lekkich warunkach terenowych.

Brand Manifesto

Co nas napędza?

Jesteśmy pełnymi pasji optymistami.

Jesteśmy pokornymi wojownikami.

Jesteśmy odważnymi twórcami.

Jesteśmy konsekwentnymi realizatorami.

Wspieramy społeczeństwo w rozwoju, będąc partnerem dla naszych klientów i przyczyniając się do zrównoważonej transformacji naszej branży.


Kto nas inspiruje?

Niezależnie od warunków, niezależnie od trudności, nasi klienci są gotowi do podjęcia wyzwań.

Wyznajemy te same wartości:


Realna zmiana

Pasja do walki

Autentyczna niezawodność

Współpraca oparta na zaufaniu


Razem badamy nowe możliwości i kwestionujemy schematy w naszym biznesie.


Ku jakiej przyszłości zmierzamy?

Razem budujemy bardziej zrównoważony świat, dla naszej branży i dla całej ludzkości.

Każdy może mieć w tym swój udział.

Nasza przyszłość czeka na nas:

ruszajmy w jej kierunku.


Podążaj drogą zmian.

 • Prawdziwa zmiana

  Pasja do walki
  IVECO istnieje i zachowuje się tak, by postrzegać zmiany jako piękną okazję do lepszego rozwoju marki, naszego społeczeństwa i naszej działalności.
  Pasja do walki
  IVECO niestrudzenie walczy u boku innych, napędzana pasją i odwagą, która staje się jeszcze silniejsza w obliczu przeszkód i złożoności.
  Autentyczna niezawodność
  Jesteśmy w pełni oddani naszym partnerom, starając się zawsze postępować właściwie i dotrzymywać naszych obietnic.
  Współpraca w zaufaniu
  Działamy, aby stworzyć coś znacznie większego, łącząc siły, aby usuwać bariery, nawiązując wartościową współpracę z klientami, partnerami i interesariuszami, deklarując zaangażowanie marki wobec tych, którzy podzielają nasz cel.

 • IVECO Group

  IVECO jest częścią IVECO Group, wiodącej globalnej firmy motoryzacyjnej działającej w dziedzinie pojazdów użytkowych i specjalnych, silników oraz powiązanych usług finansowych. Notowana na Euronext Milano Grupa zatrudnia ponad 35 000 osób na całym świecie i posiada 26 zakładów produkcyjnych oraz 29 centrów badawczo-rozwojowych.
  Każda z ośmiu marek Grupy Iveco jest graczem referencyjnym w swojej konkretnej dziedzinie przemysłu: IVECO, pionierska marka pojazdów użytkowych, która projektuje, produkuje i sprzedaje ciężkie, średnie i lekkie pojazdy użytkowe; FPT Industrial, światowy lider w dostarczaniu szerokiej gamy zaawansowanych technologii napędowych dla sektora rolniczego, budowlanego, morskiego, energetycznego i pojazdów użytkowych; IVECO BUS i HEULIEZ, marki autobusów miejskich, międzymiastowych i turystycznych dla transportu masowego i premium; IDV, dla wysoce wyspecjalizowanych pojazdów obronnych i ochrony ludności; ASTRA, lider w produkcji dużych samochodów ciężarowych do kamieniołomów i placów budowy; MAGIRUS, renomowany producent pojazdów i sprzętu pożarniczego; oraz IVECO CAPITAL, oddział finansowy obsługujący wszystkie marki Grupy Iveco.

  Czytaj więcej

Ponad 150 lat know-how i innowacji

IVECO zostało założone w 1975 roku przez związek pięciu największych europejskich firm tamtych czasów, posiadających ponad 150-letnie doświadczenie w projektowaniu i budowie pojazdów przemysłowych: Magirus-Deutz z siedzibą w Ulm w Niemczech, OM z siedzibą w Brescii, Fiat Veicoli Industriali, z siedzibą w Turynie, Unic z siedzibą w Puteaux we Francji oraz Lancia Special Vehicles z siedzibą w Bolzano. W 1990 roku IVECO nabyło Pegaso, historyczną hiszpańską markę założoną przez ENAS (Empresa Nacional de Autocamiones).

Dzięki akwizycjom, aliansom i międzynarodowym spółkom joint venture, IVECO zdobyło czołowe miejsce wśród wiodących światowych graczy w transporcie drogowym, stając się grupą o solidnym know-how, zdolną do wyrażania tego, co najlepsze w innowacjach technologicznych.

la storia IVECO

Nasza obecność na świecie

IVECO jest obecne w Europie, Ameryce Południowej i Australii z 7 zakładami produkcyjnymi i 7 ośrodkami badawczo-rozwojowymi.
 • Zakłady produkcyjne

  Wszystkie zakłady IVECO stosują najbardziej zaawansowane technologie i metody produkcji, aby wytwarzać produkty wysokiej jakości i zapewnić, że zakład jest środowiskiem pracy „szytym na miarę” dla pracowników. W efekcie wszystkie zakłady uzyskały certyfikat ISO 9001 - wizja 2000 (zarządzanie jakością przez proces) oraz ISO 14000 (zarządzanie środowiskiem).

 • Centra badawczo-rozwojowe

  IVECO stale inwestuje w centra badawczo-rozwojowe, aby ulepszać swoje produkty. Celem tej inwestycji jest zaoferowanie na rynku pojazdów o najwyższej klasy osiągach, niskich kosztach eksploatacji i wysokich standardach środowiskowych, wyprzedzając w wielu przypadkach nowe międzynarodowe przepisy dotyczące ochrony środowiska.

 • Sieci handlowe i serwisowe

  IVECO posiada globalną sieć dystrybucji i serwisu na pięciu kontynentach, która oferuje klientom ponad 1187 punktów sprzedaży i ponad 2451 centrów serwisowych.