Uptime

Usługi, które utrzymują pojazdy w ruchu

Pojazd, który nie jeździ, nie zarabia

Nieoczekiwane awarie uniemożliwiają wywiązanie się ze zobowiązań wobec kontrahentów i są kosztowne.

W IVECO staramy się utrzymać dyspozycyjność pojazdów użytkowanych przez naszych klientów.
W tym celu opracowaliśmy wysokiej klasy usługi Uptime, podporządkowane koncepcji maksymalizacji dyspozycyjności poprzez ograniczenie nieplanowanych przerw w eksploatacji.

Współpracując z siecią dealerów IVECO oraz dzięki telematyce IVECO, możemy zapewnić monitorowanie i zdalną diagnostykę pojazdu w czasie rzeczywistym. Ponadto na podstawie rzeczywistego stanu i intensywności użytkowania pojazdu możemy zalecić odpowiednie działania pozwalające uniknąć nieplanowanej wizyty w warsztacie.
Maksymalizuje to dyspozycyjność pojazdu, co przekłada się na oszczędność czasu i kosztów, większą produktywność i ogólnie sukces firmy.

Monitorowanie i zarządzanie dyspozycyjnością pojazdu

Sukces i rentowność Twojego biznesu zależą także od dyspozycyjności pojazdów. Firma IVECO opracowała usługi maksymalizujące dyspozycyjność pojazdów dzięki unikaniu nieplanowanych przestojów, które obniżają produktywność i podnoszą koszty operacyjne.
Moduł telematyki IVECO i system monitorowania dyspozycyjności IVECO
Pojazdy wyposażone w aktywny moduł telematyki przez cały czas przesyłają dane do systemu monitorowania dyspozycyjności IVECO, który analizuje w czasie rzeczywistym stan pojazdów i niektórych podzespołów, takich jak akumulator, filtry i okładziny cierne hamulców.
W razie wykrycia anomalii odpowiedni komunikat trafia do IVECO Customer Uptime Center, które podejmuje działania uprzedzające ewentualną awarię.

IVECO Customer Uptime Center i sieć serwisowa IVECO
W razie wykrycia anomalii mogącej skutkować awarią IVECO Customer Uptime Center komunikuje się z najbliższym punktem serwisowym IVECO, który z kolei powiadamia Cię o konieczności zaplanowania wizyty w serwisie zanim dojdzie do awarii.

W celu usprawnienia procedury powiadamiania punkt serwisowy IVECO, za Twoją zgodą, może zdalnie połączyć się z pojazdem, aby pobrać dodatkowe informacje i na tej podstawie zawczasu przygotować niezbędne części i narzędzia. Dzięki temu mniej czasu spędzisz w warsztacie.

IVECO Customer Uptime Center mieści się w Turynie. Zespół 80 operatorów gwarantuje natychmiastową odpowiedź na zgłoszenie w 10 językach oraz pośredniczy w komunikacji między kierowcą a punktami serwisowymi IVECO, eliminując barierę językową.

Dzięki usłudze monitoringu i zarządzania dyspozycyjności pojazdu udało nam się ograniczyć nieplanowane przestoje o 20%.
Pokaż mniej

Zdalna pomoc drogowa IVECO

Przerwy w działaniu firmy spowodowane problemami z pojazdem uniemożliwiają przyjmowanie zleceń i powodują stratę czasu.
Zdalna pomoc drogowa IVECO eliminuje konieczność zgłaszania się na diagnostykę do warsztatu, co skraca czas oczekiwania na naprawę i usprawnia cały jej proces.
Usługa zdalnej pomocy drogowej (RAS) z opcją połączenia drogą radiową umożliwia czasem zdalne usunięcie usterki i przywrócenie sprawności pojazdu.
Szybsza naprawa dzięki zdalnej diagnostyce

Dzięki usłudze zdalnej pomocy drogowej punkty serwisowe IVECO mogą zdalnie połączyć się z pojazdem, żeby sprawdzić historię usterek, monitorować parametry pojazdu, zmodyfikować konfigurację oraz przeprowadzić aktualizację oprogramowania drogą radiową.

Za zgodą użytkownika pojazdu pracownik warsztatu lub pomocy drogowej IVECO może użyć specjalnego kodu PIN dla każdej sesji zdalnej pomocy drogowej, aby połączyć się z pojazdem, w pełni automatycznie usunąć usterki i umożliwić Ci kontynuację jazdy.
Ponadto dzięki usłudze RAS pracownik warsztatu IVECO może pobrać dodatkowe informacje i na tej podstawie zawczasu przygotować niezbędne części i narzędzia. Dzięki temu mniej czasu spędzisz w warsztacie.
Pokaż mniej

IVECO Over-the-Air

Konieczność zjechania z trasy do warsztatu w celu aktualizacji oprogramowania w pojeździe może negatywnie wpłynąć na produktywność.
Nowa usługa IVECO Over-the-Air umożliwia niezależną aktualizację oprogramowania w czasie dogodnym dla kierowcy. To oszczędzające czas rozwiązanie, dzięki któremu pojazd ma zawsze aktualne oprogramowanie i działa z najlepszą wydajności bez potrzeby odwiedzania warsztatu.
Aktualizacja oprogramowania pojazdu w trasie

Usługa IVECO Over-the-Air pomaga utrzymać efektywność i produktywność floty.
Funkcja dostępna we wszystkich wersjach Daily i IVECO S‑WAY z aktywnym modułem Connectivity Box jest łatwa w obsłudze i umożliwia aktualizację oprogramowania bez odwiedzania warsztatu. Aktualizację można pobrać zdalnie w dowolnym czasie i miejscu, a instalacja zajmuje tylko kilka minut. Ze względów bezpieczeństwa należy ją przeprowadzić na postoju.

Aby otrzymywać powiadomienia o dostępnych aktualizacjach, należy zarejestrować konto IVECO ON powiązane z pojazdami. Instalację można przeprowadzić za pośrednictwem pokładowego systemu multimedialnego lub aplikacji IVECO Easy.
Pokaż mniej

Assistance Non-Stop

Efektywna pomoc jest niezbędna w celu maksymalizacji dyspozycyjności pojazdu umożliwiającej prowadzenie firmy. IVECO wspiera Cię, dostarczając rozwiązania pozwalające szybko usuwać wszelkie awarie. IVECO Customer Uptime Center odpowiada na zgłoszenia 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, świadcząc pomoc w 36 krajach Europy.
Zawsze do Twojej dyspozycji, 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu

3 SPOSOBY NA URUCHOMIENIE USŁUGI ASSISTANCE NON-STOP

W razie awarii z usługą IVECO Assistance Non-Stop można się skontaktować na trzy sposoby:
• telefonując pod bezpłatny numer 0080048326000
• wysyłając dane o aktualnej pozycji pojazdu jednym kliknięciem w pokładowym systemie telematyki
• korzystając z aplikacji IVECO Non Stop: pomoc jest zawsze pod ręką


IVECO Customer Uptime Center

Zespół 80 operatorów usługi Assistance Non-Stop gwarantuje natychmiastową odpowiedź na zgłoszenie w 24 językach oraz pośredniczy w komunikacji między kierowcą a punktami serwisowymi IVECO, eliminując barierę językową.
IVECO Customer Uptime Center powiadamia punkt serwisowy IVECO znajdujący się najbliżej miejsca awarii.
Podczas udzielania pomocy Customer Uptime Center informuje użytkownika na bieżąco o postępach i gwarantuje jak najszybsze przywrócenie sprawności pojazdu.

APLIKACJA IVECO NON-STOP
Z aplikacji IVECO Non-Stop można korzystać nie tylko w sytuacjach awaryjnych, ale także do rezerwowania wizyt w warsztacie. Wystarczy wybrać czas i miejsce, a aplikacja potwierdzi rezerwację.
Pokaż mniej

IVECO TOPCARE

Gdy prowadzisz firmę, oczekujesz stałej dyspozycyjności swoich pojazdów. Wiesz, że kiedy pracujesz intensywnie, może wydarzyć się coś nieoczekiwanego. W takich sytuacjach potrzebujesz szybkiego rozwiązania.
Dla IVECO nadrzędnym priorytetem jest zapewnienie Ci spokoju. Zatem gdy stanie się coś nieprzewidzianego, staramy się jak najszybciej usunąć usterkę powodującą unieruchomienie pojazdu. Dbamy przy tym o dwa najcenniejsze zasoby Twojej firmy: kierowcę i samochód.

IVECO Top Care jest usługą wsparcia klasy premium dostępną w skomunikowanych pojazdach z aktywnym modułem Connectivity Box dostępnym w pojazdach z serii IVECO S‑WAY. Rozwiązanie to zapewnia pomoc dla pojazdu i kierowcy w razie konieczności nieplanowanej wizyty w warsztacie.


Nasza usługa klasy premium zapewniająca bezstresową eksploatację pojazdu

IVECO TOPCARE jest usługą w zakresie serwisu i obsługi kierowców świadczoną według przyspieszonej procedury. Do korzystania z usługi niezbędny jest aktywny moduł Connectivity Box oraz system geofencingu*.

SZYBKA ŚCIEŻKA SERWISOWA
Gdy wjeżdżasz do jednego z naszych warsztatów, dzięki systemowi geofencingu IVECO Customer Uptime Center otrzymuje natychmiastową informację o konieczności priorytetowego przystąpienia do usuwania usterki, z którą siłę zgłosiłeś. IVECO Customer Uptime Center jest połączone bezpośrednio z siecią ponad 1600 punktów serwisowych IVECO w całej Europie, pracujących w rytmie całodobowym.

Alert automatycznie inicjuje procedurę sprowadzania części zamiennych oraz kontakt ze specjalistami w zakresie diagnostyki, którzy będą starali się skrócić czas przestoju. Będziesz także otrzymywać regularne komunikaty o statusie naprawy.

OBSŁUGA KIEROWCÓW
Jeżeli naprawa wymuszona nieoczekiwaną awarią z dala od Twojego domu potrwa dłużej, zajmiemy się wszystkim i umożliwimy Ci odpoczynek w komfortowych warunkach. Zapewnimy między innymi zakwaterowanie w hotelu, posiłki, opiekę medyczną i parking.
Zapewniamy pomoc medyczną dla kierowcy w przypadkach niewymagających specjalistycznej opieki lekarskiej.

* Usługa TOP CARE jest dostępna dla użytkowników ciężkich pojazdów wyposażonych w Connectivity Box, którzy wyrazili zgodę na nawiązanie łączności oraz wykupili pakiety Elements M&R 2XL i 3XL na 3 lata.
Pokaż mniej

Naprawy i przeglądy

Utrzymywanie pojazdu w idealnym stanie technicznym ma zasadnicze znaczenie dla jego maksymalnej dyspozycyjności, wyższej produktywności w biznesie oraz niższego całkowitego kosztu posiadania.

Firma IVECO opracowała rozwiązania pozwalające klientom dopasować poziom obsługi do skali i potrzeb ich biznesu.

Elements
Elements to zestaw rozwiązań w zakresie przeglądów i serwisu, których celem jest ochrona wartości, osiągów i produktywności pojazdu w miarę upływu czasu.Doskonała synergia między modułami serwisu, części zamiennych i sieci dealerskiej, dzięki której pojazd zawsze znajduje się w doskonałym stanie.


"ELEMENTY" KTÓRE OPTYMALIZUJĄ ŻYWOTNOŚĆ POJAZDU
Przegląd
Przeglądy, smarowanie, wymiana olejów i płynów zgodnie z instrukcją przeglądów i napraw.
Zespół napędowy
Naprawy silnika, wtrysku paliwa, skrzyni biegów, wału napędowego i osi.
Zespół napędowy ekstra
Zespoły, które nie są uwzględnione w układzie napędowym, np. układ elektryczny.
Hamulce i sprzęgła
Sprzęgła, okładziny cierne i tarcze hamulcowe oraz bębny i szczęki hamulców bębnowych.ZALETY KORZYSTANIA Z PAKIETÓW ELEMENTS
  • Wysoka dyspozycyjność pojazdów dzięki pełnemu przestrzeganiu planu obsługi zdefiniowanego przez IVECO oraz efektywniejszemu procesowi napraw.
  • Gwarancja najwyższej jakości przeglądów i naprawa z wykorzystaniem oryginalnych części zamiennych w sieci specjalistycznych warsztatów IVECO.
  • Wyższa wartość rezydualna dla klienta, chroniąca jego inwestycję.
  • Przejrzyste, zdefiniowane koszty, równomiernie rozłożone w czasie. Uproszczenie zarządzania budżetem.
  • Mniej czynności administracyjnych.


UMOWY NA PRZEGLĄDY OKRESOWE
Klient może wybrać poziom usług najlepiej dostosowany do skali swojego biznesu oraz potrzeb, mając przy tym świadomość, że powiązane koszty są stałe i przewidywalne.


 ELASTYCZNY HARMONOGRAM PRZEGLĄDÓW*
Przestojów nie da się całkowicie uniknąć, ale można nimi optymalnie zarządzać.
IVECO monitoruje pojazd i jego podzespoły, aby przygotować elastyczny i spersonalizowany plan obsługi uwzględniający faktyczną specyfikę eksploatacji danego pojazdu oraz żywotność podzespołów w celu optymalizacji przerw międzyprzeglądowych i obniżenia kosztów.

Jeżeli którykolwiek z monitorowanych elementów (olej silnikowy, filtr powietrza lub filtr paliwa) będą wymagały profilaktycznej wymiany, stosowna informacja zostanie przesłana do punktu serwisowego IVECO, który skontaktuje się z Tobą w celu umówienia się na przegląd w placówce zlokalizowanej w pobliżu tras, na których pojazd jest zwykle eksploatowany.

* Elastyczny harmonogram przeglądów jest dostępny dla pojazdów IVECO WAY z silnikami Diesla Cursor 11 i 13.


PAY PER USE*
Ponosisz tylko rzeczywiste koszty. Proste rozwiązanie szyte na miarę!
Po dodaniu usługi PAY PER USE do opłaty abonamentowej w ramach umowy Elements dane zbierane przez moduł Connectivity Box IVECO umożliwiają nam ocenę bieżącego wykorzystania usługi na podstawie realizowanych zadań transportowych i przebiegu. Dzięki tej analizie IVECO gwarantuje, że opłaty w ramach umowy Elements są zawsze powiązane z intensywnością eksploatacji pojazdu.

* Usługa PAY-PER-USE jest dostępna dla pojazdów Daily począwszy od roku modelowego 2019 i wyposażonych w moduł IVECO Connectivity Box. Usługa jest ujęta w pakietach Elements 2XL i 3XL.
Pokaż mniej

Rozszerzona gwarancja

Zakres serwisu rozszerzony o więcej krytycznych podzespołów. IVECO oferuje rozszerzoną gwarancję obejmującą elementy zespołu napędowego i inne naprawy, które można wybierać modułowo w zależności od indywidualnych wymagań.

Gwarancja obejmuje także całodobową pomoc drogową.


Skontaktuj się z lokalnym dealerem, aby dowiedzieć się więcej o usługach dostępnych dla Twojego pojazdu i wybrać idealną umowę dla swojej firmy.


Znajdź dealera
Pokaż mniej