Zrównoważony rozwój i innowacyjność

Zrównoważony rozwój jest traktowany priorytetowo w naszym sektorze, a firma IVECO zobowiązała się dążyć do dekarbonizacji transportu.

W tym celu nakreślono precyzyjną mapę drogową, zgodnie z którą przejście IVECO do całkowitej bezemisyjności powinno nastąpić do 2040 r.
Odbędzie się to dzięki podejściu wieloenergetycznemu – od biometanu jako gotowego do wykorzystania rozwiązania we wszystkich segmentach pojazdów i pozwalającego uzyskać ujemny bilans emisji związków węgla, poprzez napęd akumulatorowy w pojazdach obsługujących krótkie i średnie trasy, aż po elektryczne ogniwa paliwowe umożliwiające pełną dekarbonizację długodystansowego transportu najcięższych ładunków – bez uszczerbku dla efektywności oraz zwiększania zużycia paliw i energii.

Zobowiązujemy się oferować coraz bardziej zaawansowane i przyjazne dla środowiska produkty we wszystkich segmentach i do wszystkich zadań transportowych, uczestnicząc w ten sposób, wspólnie z naszymi partnerami, dostawcami i klientami, w budowie nowego, zielonego ekosystemu.

Alternatywne źródła energii mają dla IVECO coraz większe znaczenie jako przyszłość transportu drogowego

Nasze podejście do zrównoważonego rozwoju

Zgodnie ze swoim zobowiązaniem do budowania bezpieczniejszej i bardziej zrównoważonej przyszłości IVECO opracowuje nowe technologie i poszukuje synergii w strategicznych partnerstwach
  • Współpraca IVECO i Plus w dziedzinie jazdy autonomicznej

    Zgodnie ze swoim zobowiązaniem do budowania bezpieczniejszej i bardziej zrównoważonej przyszłości IVECO opracowuje nowe technologie i poszukuje synergii w strategicznych partnerstwach.

    Podpisaliśmy porozumienie o współpracy z Plus, czołową globalną firmą projektującą autonomiczne samochody ciężarowe, w sprawie rozwoju takich pojazdów. Przewiduje ono wykorzystanie najnowocześniejszego i kompleksowego systemu autonomicznej jazdy Plus Drive w najnowszej generacji ciężkiego pojazdu ciężarowego S‑WAY.
    Fachowość i doświadczenie IVECO w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży ciężkich pojazdów ciężarowych w połączeniu z najnowocześniejszą technologią autonomicznej jazdy Plus pozwolą szybko zaoferować na rynku europejskim oraz w innych regionach geograficznych innowacyjne, bezpieczne i zrównoważone rozwiązania transportowe.