IVECO DRIVER PAL
The vocal driver companion.

IVECO Driver Pal

Nowy IVECO Driver Pal, pionierski głosowy i cyfrowy asystent kierowcy, umożliwiający wykorzystanie rozwiązań cyfrowych w pojeździe, interakcje z nim i innymi kierowcami, a także korzystanie ze skomunikowanych usług IVECO poprzez polecenia głosowe z wykorzystaniem Amazon Alexa, przechodzi na nowy poziom!

KOMFORT
W inteligentnej kabinie pojazdu, z którym w pełni zintegrowano Amazon Alexa, kierowcy mogą wchodzić w interakcje z pojazdem i głosowo obsługiwać niektóre funkcje w kabinie.

BEZPIECZEŃSTWO
Dzięki asystentowi głosowemu kierowcy mogą jeździć bezpieczniej, rzadziej odrywać wzrok od drogi przy zajmowaniu się kwestiami pobocznymi i być stale skupieni na swoim zadaniu.

WYDAJNOŚĆ
Dzięki nowej, innowacyjnej usłudze głosowej kierowcy mogą za pomocą poleceń głosowych sterować planowaniem trasy, sprawdzić stan pojazdu, poprosić o pomoc w celu uniknięcia nieplanowanych postojów i opóźnień, wykorzystując informacje o zatorach drogowych, warunkach pogodowych i innych utrudnieniach.

SPOŁECZNOŚĆ
Dzięki asystentowi IVECO DRIVER PAL kierowcy mają kontakt z pozostałymi uczestnikami ruchu. Mogą bezpiecznie komunikować się z innymi kierowcami, przekazywać informacje i porady dotyczące trasy – bez bariery językowej! Ich asystent głosowy IVECO tłumaczy treści za nich.

CO NOWEGO?

Rozszerzone funkcjegłosowego asystenta kierowcy w ramach umiejętności MYIVECO.

W ramach ukierunkowanego na klienta procesu ciągłego doskonalenia IVECO asystent głosowy kierowcy IVECO DRIVER PAL został rozbudowany o nowe funkcje, które ułatwią życie kierowcom, podnosząc ich wydajność i bezpieczeństwo.


NOWE FUNKCJE umiejętności MYIVECO:
✔︎ Nowa funkcja lokalizatora pojazdu
✔︎ Ulepszone polecenie głosowe „Open MYIVECO”
✔︎ Nowe funkcje wspomagające maksymalizację dyspozycyjności pojazdu
✔︎ Dodatkowe elementy sterowania kabiną
✔︎ Dodatkowe elementy sterowania funkcjami w kabinie

IVECO ON - DRIVER PAL

NOWE FUNKCJE

Nowe funkcje, które ułatwią życie kierowcy

Firma IVECO rozbudowała głosowego asystenta kierowcy IVECO Driver Pal o nowe funkcje, które pozwolą kierowcom IVECO Daily i IVECO S-Way z jeszcze większą łatwością zwiększyć produktywność i komfort oraz maksymalnie wydłużyć dyspozycyjność pojazdu.

NOWY LOKALIZATOR POJAZDU

Nowa funkcja lokalizatora pojazdu oszczędza czas potrzebny na znalezienie go, gdy jest zaparkowany.

Przydatne nowe funkcje pozwalają oszczędzać czas, co zwiększa produktywność. Funkcja lokalizatora pojazdu umożliwia kierowcy wykorzystanie umiejętności MYIVECO Driver Pal, aby dowiedzieć się „Gdzie jest mój pojazd?” i uzyskać w odpowiedzi adres, pod którym pojazd jest zaparkowany, bez tracenia czasu na szukanie.

Można z niej skorzystać również w kabinie, jeśli kierowca potrzebuje nazwy ulicy, na której się znajduje, a odpowiednie znaki nie są widoczne.
Kierowcy, których pracodawcy zawarli umowy z konkretnymi sieciami stacji paliw bez trudu znajdą najbliższą stację, prosząc umiejętność MYIVECO o wyszukanie według sieci.

OPEN MYIVECO

Polecenie „Open MYIVECO” działa obecnie jako samouczek głosowy, aby pomóc kierowcy w szybkim poznaniu najczęściej używanych poleceń i pozostaje otwarte w celu zapewnienia naturalnych i szybkich interakcji.

Ulepszenie polecenia głosowego „Open MYIVECO” to znaczna poprawa doświadczeń użytkownika i szybszy dostęp do najważniejszych funkcji. Jako samouczek głosowy pomaga kierowcom w zapamiętaniu, w jaki sposób zadawać asystentowi IVECO Driver Pal pytania o informacje na temat pojazdu i stanowi szybki przewodnik po najczęstszych i najbardziej przydatnych poleceniach.

Po uruchomieniu umiejętność „Open MYIVECO” pozostaje otwarta i jest gotowa na udzielanie kolejnych odpowiedzi na bezpośrednie zapytania, np. „Jaki jest stan pojazdu?” lub „Jaki jest mój styl jazdy?”, dzięki czemu interakcje są bardziej naturalne i płynne. Umiejętność można z łatwością zamknąć poleceniem głosowym „Stop”.

MAKSYMALIZACJA DYSPOZYCYJNOŚCI POJAZDU

Nowe funkcje, które pomagają wydłużyć do maksimum dyspozycyjność pojazdu obejmują możliwość skorzystania z usługi IVECO Assistance Non Stop z wykorzystaniem poleceń głosowych oraz integrację powiadomień push z informacjami o obsłudze technicznej w czasie rzeczywistym.

Kolejny pakiet nowych funkcji pomoże kierowcom w maksymalizacji dyspozycyjności pojazdu. W przypadku problemu technicznego lub awarii, korzystając z poleceń głosowych, mogą oni skontaktować się z usługą IVECO Assistance Non-Stop, zamiast korzystać z aplikacji mobilnej lub systemu multimedialnego. Nowe powiadomienia pozwalają z łatwością zorganizować obsługę techniczną i zapobiegać problemom: asystent IVECO Driver Pal przypomni kierowcy o terminie kolejnego przeglądu oraz powiadomi o dostępnych aktualizacjach oprogramowania drogą radiową, aby móc zaplanować je w dogodnym terminie.

Dodatkowe powiadomienia dotyczące programowania niezależnego ogrzewania i klimatyzacji, komunikatów z Control Room oraz informujące o zdalnych aktualizacjach OTA, będą również przesyłane do urządzenia mobilnego kierowcy w aplikacjach IVECO Easy Way i IVECO Easy Daily – to przydatna funkcja, jeśli kierowca korzysta np. z możliwości zdalnego programowania pracy niezależnego ogrzewania lub klimatyzacji.

FUNKCJE W KABINIE

Dodatkowe elementy sterowania funkcjami w kabinie można włączyć za pomocą poleceń głosowych, co podnosi komfort i bezpieczeństwo kierowcy

Nowa funkcja IVECO Driver Pal, dzięki której kierowca może obsługiwać dodatkowe elementy sterowania kabiną w celu otwarcia i zamknięcia szyb, np. podczas podjeżdżania do punktu poboru opłat, sterowania wywietrznikiem dachowym lub włączania i wyłączania systemu multimedialnego podczas odpoczynku w kabinie podnosi komfort i bezpieczeństwo w IVECO S-Way.

Firma IVECO zwiększyła również zakres informacji przekazywanych kierowcom za pośrednictwem umiejętności MYCOMMUNITY, które obecnie obejmują szczegóły dotyczące tego, ilu użytkowników odsłuchało wiadomości opublikowane w tej umiejętności.