TCO / CAŁKOWITE KOSZTY POSIADANIA

TCO (Całkowite koszty posiadania) przedstawia globalny koszt pojazdu użytkowego w trakcie całego okresu jego eksploatacji. Weryfikacja tego wskaźnika jest często złożona, ale w większości przypadków stanowi o sukcesie i sprawnym zarządzaniu firmą.

KALKULATOR <span style="color: #0d4ba0">TCO
</span>

KALKULATOR TCO

W IVECO mamy na uwadze ponoszone przez Ciebie koszty i wiemy, jak ważne jest prognozowanie kosztów i utrzymywanie ich pod kontrolą. Kalkulator TCO (Total Cost of Ownership, czyli całkowite koszty eksploatacji) pomoże Ci osiągnąć te cele.

Aby obliczyć całkowite koszty eksploatacji (TCO) pojazdu, wprowadź wartości poniższych parametrów odpowiadające eksploatacji pojazdów przez Twoją firmę, po czym kliknij „Oblicz”. Pomoże Ci to zarządzać wszystkimi wydatkami i odpowiednio je synchronizować oraz uzyskać wiarygodny obraz kosztów operacyjnych w ciągu całego cyklu życia pojazdu.

CAŁKOWITY KOSZT POSIADANIA

Program TCO2 Live oferuje ekskluzywne usługi posiadaczom ciężarówek IVECO:

  • TCO2 SMART REPORT – cotygodniowe raporty dotyczące stylu jazdy i zużycia paliwa
  • TCO2 ADVISING – doradztwo w kwestii oszczędności paliwa, oferowane przez dedykowany zespół
  • AKADEMIA JAZDY IVECO – doskonalenie techniki jazdy pod kątem bezpiecznej i oszczędnej eksploatacji. Uczymy, jak zmniejszyć zużycie paliwa, zwiększyć trwałość pojazdu i osiągnąć maksimum bezpieczeństwa na drodze

CAŁKOWITY KOSZT POSIADANIA
TCO2 SMART REPORT

TCO2 SMART REPORT

@Titolo

Zdalny pobór danych przy użyciu pokładowej funkcji OCENA STYLU JAZDY IVECO umożliwia ocenę najważniejszych osiągów pojazdu i kierowcy.

Raporty są wysyłane co tydzień do Menedżera Floty w formie generowanej automatycznie wiadomości e-mail; w raportach kładzie się nacisk na zachowanie kierowcy i powiązane z nim trendy, zużycie paliwa przypadające na pojazd oraz emisję dwutlenku węgla przez całą flotę. Usługa ta jest niezależna od innych usług zarządzania flotą działających w oparciu o nasz portal. 

Przy zakupie pojazdu NOWY STRALIS XP otrzymuje się dostęp do usługi TCO2 SMART REPORT przez 3 lub 4 lata. 

Usługi TCO2 SMART REPORT i TCO2 ADVISING mogą zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 3%.

TCO2 ADVISING

@Titolo

IVECO jest wszechstronnym „konsultantem paliwowym” – pełnowymiarowym partnerem w dążeniu do osiągnięcia wydajności i zrównoważenia transportu.

Nasze doświadczenie w zakresie najbardziej efektywnych  technik oszczędzania paliwa wynika z wieloletniego gromadzenia i przetwarzania danych eksploatacyjnych (przy współpracy z naszymi Klientami) na różnych misjach i trasach.

Obecnie IVECO oferuje tę wyjątkową wiedzę specjalistyczną jako usługę świadczoną przez dedykowane zespoły ekspertów w dziedzinie zużycia paliwa na każdym rynku, którzy stale monitorują kluczowe wskaźniki efektywności floty, aby tworzyć plany usprawnień dostosowane do indywidualnych potrzeb. Jeden rok dostępu do usługi TCO2ADVISING oferowany jest przy zakupie modeli NOWY STRALIS XP i NP.

Usługi TCO2 SMART REPORT i TCO2 ADVISING mogą zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 3%.

TCO2 DRIVING

@Titolo

Dobrzy kierowcy potrafią oszczędzać paliwo, współpracując z produktami najlepszych technologii: dlatego IVECO oferuje specjalne programy szkolenia kierowców, umożliwiające nabycie im odpowiednich umiejętności.

Uczymy, jak zmniejszyć zużycie paliwa, zwiększyć trwałość pojazdu i osiągnąć maksimum bezpieczeństwa na drodze.

Szkolenia mogą być modelowane w oparciu o wymogi Klienta i odbywać się w siedzibie Klienta lub w firmie IVECO. Przedmiotem szkolenia jest wiedza o pojeździe, jego wyposażeniu i funkcjach, oraz jazda z profesjonalnym instruktorem. ​

Usługi TCO2 SMART REPORT i TCO2 ADVISING mogą zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 3%.