Tiskové zprávy

Iveco otevřelo svoji první Truck Station
Ve čtvrtek 22. dubna byla v Hannoveru uvedena do chodu první Truck Station, čímž Iveco odstartovalo novou iniciativu orientovanou na svět mezinárodní silniční dopravy. Turínský výrobce nákladních vozidel se rozhodl vytvořit řetězec specializovaných asistenčních středisek výhradně pro těžké trucky, které pracují na hlavních tazích v Evropě.

Hlavní charakteristické prvky projektu Truck Service Staiton:
  • 24 hodinová non-stop služba,
  • Moderní diagnostické zařízení, které umožní pracovat na vícero vozidlech současně,
  • Speciálně vyškolení technici,
  • Sklad nejčastěji potřebných náhradních dílů,
  • Pomoc je zaměřená na přívěsy, náhradní díly budou z produkce firmy Bullder (značka společnosti Iveco pro náhradní díly na návěsy a přívěsy).
Servis poskytovaný výhradně pro tahače návěsů vytvoří ze středisek Truck Station důležité body, které budou schopné zabezpečit dopravním operátorům při jedné zastávce vše potřebné.

Enzo Gioachin, senior viceprezident společnosti Iveco pro služby zákazníkům, k projektu řekl:“ Truck Station, kterou jsme otevřeli v Hannoveru, je první ze sítě 400 takovýchto opraven po celé Evropě, přičemž každá z nich bude určena pro mezinárodní dálkovou dopravu. Servisy specializované na těžké trucky vybereme na základě kvalitativních parametrů a geografické polohy, abychom zabezpečili nejvyšší úroveň služeb na hlavních evropských silničních tazích.“

Při realizaci projektu má prioritu Německo a Francie, kde bude 140 těchto servisních stanic, protože zhruba dvě třetiny kamionů mezinárodní dálkové dopravy projíždí právě přes tyto dvě země.

Iveco Truck Station je vyvrcholením procesu zdokonalování služeb, který ve společnosti vytvořili se všemi nástroji – od technických školení, přes politiku péče o zákazníka a diagnostická zařízení až po telematiku, se záměrem poskytovat progresivní diagnostické služby na špičkové úrovni i na místech vzdálených od centrály.

Nový systém má zkratku VOR (Vehicle Off Road – porouchané vozidlo), aby bylo všem ve společnosti jasné – podle stupně zodpovědnosti – tempo a způsob pomoci každému vozidlu, které se v servisu zastaví. V praxi to znamená vypravit opravený kamión znova na cestu tak rychle, jak jen to bude možné.

Na tom, aby se vyřešil jakýkoliv problém, který by mohl postihnout zákazníka, se bude podílet celá společnost Iveco – od pracovníka zodpovědného za logistiku náhradních dílů, kolegy v centrálním skladu, manažera odborných školení až po jednotlivé mechaniky v servisních dílnách.

Iveco

Iveco vyvíjí, konstruuje, vyrábí a prodává lehká, středně těžká a těžká nákladní a užitková vozidla, off-roadové nákladní automobily, městské, meziměstské autobusy, dálkové autokary ale i speciální vozidla určená pro požárníky, speciální terénní využití a pro obranné účely.

Iveco zaměstnává více než 25 000 lidí ve 27 výrobních závodech v 16 zemích světa, využívá excelentní technologie a řešení vyvinutá ve svých 6 vývojových centrech. Kromě Evropy působí též v Číně, Rusku, Austrálii a Latinské Americe. Více než 5 000 servisních dílen ve více než 160 zemí garantuje technickou podporu kdekoliv na světě, kde jsou vozidla Iveco v provozu.