Tiskové zprávy

Iveco Camper pro Paralympijské hry 2012

Vittorio Podestà, paralympijský sportovec, odcestuje na Paralympijské hry 2012 v Londýně karavanem Iveco

Vittorio Podestà, paralympijský sportovec a šampión v handyclingu, odcestuje do Londýna na nadcházející Paralympiádu ve vozidle Iveco Daily, vybaveném společností Nuova Camper Marostica of Carrè (Vicenza) jako speciální karavan pro pana Podestà, jenž na tento projekt osobně dohlížel.

 
Vozidlo bylo předáno panu Podestà minulý týden ve Fiat Industrial Village a bude ho doprovázet na jeho olympijském dobrodružství. Jednolitá skořepinová karoserie karavanu, vyrobená z laminátu, je umístěna na podvozek Iveco Daily C35 3.0 TD 170 k s poloautomatickou převodovkou Agile.

Díky robustnosti a jednoduchosti rámu podvozku Daily byla na vozidlo instalována speciální zvedací plošina, která umožňuje přístup lidem upoutaným na invalidní vozík. Plošina se schová pod rám, aniž by zabírala místo uvnitř kabiny.
Karavan je vyrobený kompletně na míru, přičemž bere v úvahu umístění otvorů a vnitřní uspořádání nábytku a technického vybavení. Tím bylo umožněno získat maximum prostoru uvnitř kabiny ze skelných vláken a poskytnout tak optimální podmínky pro život paralympijského sportovce. Karavan obsahuje čtyři lůžka – dvě vzadu nad zavazadlovým prostorem, kde pan Podestà plánuje uložit své cyklistické vybavení, a dvě v podstropním prostoru nad jídelním koutem.
Vozidlo je vybaveno ručně ovládaným plynovým pedálem a brzdami tak, aby pan Podestà mohl řídit sám s pomocí funkční a jednoduché poloautomatické převodovky Agile. Karavan si dokáže vyrábět vlastní elektřinu díky 180-ampérovému alternátoru, 120-wattovému fotovoltaickému panelu a generátoru využívajícímu methanolový palivový článek.
Společnost Iveco je důležitým hráčem v oblasti „rekreačních vozidel“ a nedávno založila centrální oddělení věnované karavanům, které mimo jiné pomohlo vytvořit projekt pro pana Podestà.
Společnost je silně nakloněna mezinárodnímu sportu, počínaje Olympijskými hrami v roce 1980 v Moskvě, přes Zimní olympijské hry 2006 v Turíně a mnoho dalších sponzorství a spoluprácí. V současnosti Iveco podporuje paralympijského šampióna týmu Barilla Blue jako vzor houževnatosti, týmového ducha a entuziasmu.
Vittorio Podestà bude závodit za tým Barilla Blue (www.shareyourdream.it ). Je šampiónem v handcyclingu, což je speciální typ trojkolky poháněné pažemi. Podestà dosáhl v této disciplíně skvělých úspěchů. Kromě mnoha italských titulů se stal v roce 2007 mistrem světa, získal stříbrnou medaili na Paralympiádě 2008 v Pekingu a na mistrovstvích světa v roce 2009 a 2011. V minulé sezóně se umístil na prvním místě v této kategorii v žebříčku Mezinárodní cyklistické unie.