Tiskové zprávy

Nová Iveco Daily je “Dodávkou roku 2015”
Nová Iveco Daily se stala “Dodávkou roku 2015”
Hannover, 23. září 2014
Nová  Daily, třetí generace lehkých užitkových vozů Iveco, získala titul „Mezinárodní dodávka roku 2015“. Tuto cenu uděluje každoročně porota 23 významných novinářů z hlavních mezinárodních periodik, které se věnují užitkovým vozům. Vítězem se stává dodávka, která podle poroty „nejvíce přispívá ke zvyšování norem efektivity a udržitelnosti přepravy zboží po silnici s ohledem na životní prostředí a bezpečnost cestujících“.
Tato prestižní cena byla udělena během 65. mezinárodního hannoverského autosalonu,
největšího autosalonu užitkových a průmyslových vozidel v Evropě.
Vůz Iveco New Daily zvítězil v konkurenčně nejsilnějším roce od roku 1991, kdy se tato cena začala udělovat, a to rozdílem celých 17 bodů před ostatními vozy nominovanými do užšího výběru od výrobců Fiat, Ford, Mercedes-Benz a Renault//Opel. Při hlasování byla Nová Daily první volbou pro všech 23 členů poroty.
Pierre Lahutte, ředitel značky Iveco, při přebírání ceny od předsedy poroty Jarlatha Sweeneye uvedl:  “Těší nás, že toto prestižní ocenění Dodávka roku získala právě naše nová  Daily. Nový vůz  Daily je významným krokem vpřed z hlediska zlepšování provozních nákladů, komfortu, ovladatelnosti, produktivity a udržitelnosti. Rádi bychom tuto cenu věnovali našim zákazníkům, jimž tento spolehlivý společník pomáhá den co den při jejich práci.“
 
Atributy Nové Daily
 
Nová Daily je zcela nově koncipovaný vůz, který se může pochlubit nejefektivnějším užitečným zatížením ve své kategorii, nejlepším objemem a kapacitou ve své třídě, řidičským komfortem srovnatelným s osobním autem a dále optimalizovanou ovladatelností a spotřebou paliva. Takové jsou hlavní rysy třetí generace lehkého užitkového vozu Iveco, který se z 80% sestává z nových komponentů.
Nová Daily vám nabízí hned dva vozy v jednom, v němž se snoubí silná tradice vozů Daily s dokonalou vyvážeností se špičkovými inovacemi. Jedná se o ideálního pracovního partnera pro profesionály v oblasti přepravy, který lze účelně a prakticky používat jako lehkou dodávku s maximální spolehlivostí, efektivností a všestranností, díky nimž se vozy Daily staly ve svém odvětví základním pojmem. Nová Daily si také zachovala svou klasickou žebříkovou stavbu podvozku, která je již dlouho součástí její DNA a zaručuje jí robustnost, všestrannost, trvanlivost a též maximální možnosti pro výrobce karosérií u verzí podvozků s kabinou.
Třetí generace Daily taktéž vychází vstříc obchodním nárokům a ve srovnání s předchozím modelem zaručuje značnou úsporu paliva, podstatně nižší provozní náklady a nejlepší výkon v kategorii, přičemž nabízí širokou škálu motorů, převodovek a převodových poměrů.
Vůz Daily je vybaven významnými technologiemi pro snižování spotřeby: průměrná úspora paliva u různých verzí vozu činí 5,5%, ale v městském provozu může s technologií EcoPack dosáhnout až 14%.  Vůz se také může pochlubit lepší aerodynamikou, zvláště dodávkové modely, u nichž byl koeficient odporu (Cx) snížen o 6% (z 0,335 na 0,316).
Vozy Nová Daily disponují špičkovými technologickými řešeními představenými na veletrhu IAA, například novým systémem zavěšení předních kol QUAD-LEAF, jenž nabízí vyšší nosnost, světlou výšku a maximální přípustné zatížení náprav, či novou 8-stupňovou automatickou převodovkou HI-MATIC, která zaručuje vysoké standardy flexibility, efektivity a spotřeby paliva, jejichž výsledkem je maximální cestovní komfort.
Vůz je vybaven pokročilými a integrovanými telematickými systémy, zdokonalenými nástroji pro služby zákazníkům a nejmodernějšími bezpečnostními technologiemi, jako je exklusivní systém IVECONNECT, který umožňuje jednoduché a integrované ovládání elektronických a navigačních systémů, moderních systémů ADAS a nástrojů k řízení vozového parku.
Cestu za stále vyšší efektivitou ztělesňuje řada supermoderních, intuitivních ovládacích zařízení, jež pomáhají firmám vytvářet produktivní pracovní prostředí. IVECONNECT je vybaven 7" dotykovým displejem vestavěným do přístrojové desky spolu s rádiem, CD přehrávačem a USB portem pro iPod/iPhone a MP3, nabízí konektivitu přes Bluetooth, ovládací prvky na volantu a AUX/video port.
IVECONNECT DRIVE zahrnuje navigační systém s  funkcí navigace pro nákladní auta, systém "Driving Style Evaluation", který funguje jako palubní instruktor jízdy, kdykoli ho potřebujete, a bezpečnostní zařízení Driver Attention Support, které chrání řidiče před únavou a ospalostí.
To však není všechno: výrazně zdokonalen byl také komfort vozu. Řidič Nové Daily může těžit z pohodlnějšího a tiššího interiéru kabiny, která nabízí komfort srovnatelný s jízdou v luxusním automobilu a také řadu uzavíratelných i otevřených přihrádek. Výhodou je ve své kategorii špičkový ergonomický design ovládacích prvků, dokonalejší zvuková izolace, účinnější klimatizace a komfort při řízení, který je maximální při jakémkoli zatížení vozu.
Iveco šlo vždy cestou udržitelné mobility a technologických inovací, což dokazuje fakt, že vozy jsou nabízeny také ve verzích na zemní plyn a elektřinu. Vůz Nová Daily na CNG, představený v Hannoveru, se může pochlubit stejnou spolehlivostí, komfortem a užitečným zatížením jako dieselová verze. Žebříková konstrukce podvozku činí z Nové Daily nejen oblíbený vůz výrobců nástaveb, protože nabízí robustnost a je schopen unést velkou zátěž, ale ještě mnohem více: díky způsobu umístění nádrží u modelu na zemní plyn není nijak omezen nákladový prostor, ani nijak omezena flexibilita, kterou vůz nabízí výrobcům karosérií.
Brzy bude následovat také verze na elektrický pohon, která doplní řadu vozů New Daily na alternativní pohon. Také tato verze bude disponovat stejnými přednostmi jako ostatní verze: novou architekturou, různými rozvory kol, pokročilými systémy zavěšení kol, zdokonaleným designem interiéru a exteriéru. Bude k dispozici jako dodávka a městský autobus. Iveco, které v této technologii běží na čele pelotonu, vyvinulo a zkonstruovalo první Daily na elektrický pohon, které od roku 2009 oficiálně distribuuje s veškerými zákaznickými službami Iveco Network.
Nová evoluční řada Daily bude zahrnovat také novou špičkovou 7,2 t verzi, která nabídne nejvyšší užitečné zatížení ve své kategorii (až 4,9 t), a dva různé modely 4x4 (verzi do všech terénů od 3,5 t s dvoumontáží kol v úpravě jako dodávka, podvozek s kabinou a dvojitou kabinou; a čistě terénní verzi, která bude po technické stránce kopií předchozí Daily 4 x4.
Daily je “globální” vůz: do dnešního dne bylo prodáno přes 2,6 milionu vozů Daily ve více než 110 zemích celého světa. Daily se vyrábí v závodě Iveco Suzzara poblíž Mantovy v Itálii, kde společnost v nedávné době významně investovala do modernizace výrobních linek. 
 
 
Iveco
 
Iveco je jednou ze značek CNH Industrial N.V.- přední světové firmy v oblasti Capital Goods kótované na New York Stock Exchange (NYSE: CNHI) a na italské burze (MI: CNHI). Iveco konstruuje, vyrábí a prodává široký sortiment lehkých, středně těžkých a těžkých nákladních a užitkových vozidel a terénních nákladních automobilů.
Široká škála produktů společnosti Iveco zahrnuje řadu Daily, která pokrývá segment vozidel od 3 do 7t, řadu Eurocargo v segmentu od 6 do 16t, těžkou silniční řadu Stralis a terénní řadu Trakker, obě v segmentu nad 16t celkové hmotnosti. Značka Iveco Astra vyrábí vozidla pro náročné použití v těžebním a stavebním průmyslu, dumpry a speciální vozidla.
Iveco zaměstnává celosvětově téměř 21 000 pracovníků. Své výrobní závody má v 7 zemích Evropy, Asie, Afriky, Oceánie a  Latinské Ameriky, odkud vyjíždějí vozidla s nejnovějšími technologiemi. Všude na světě, kde jsou v provozu vozidla Iveco zaručuje technickou asistenci 4 200 prodejních a servisních středisek nacházejících se ve více než 160 zemích.
Další informace o společnosti Iveco naleznete na: www.iveco.cz
Další informace o společnosti CNH Industrial na: www.cnhindustrial.com