​Spoločnosť Iveco bola založená v roku 1975 po zlúčení 5 spoločností v 3 európskych krajinách

Iveco je medzinárodná spoločnosť už od svojho založenia.

V roku 1975 sa päť prosperujúcich spoločností z troch rôznych európskych krajín (Taliansko, Francúzsko a Nemecko) rozhodlo spojiť svoje sily a vytvoriť novú spoločnosť.

Prostredníctvom akvizícií, aliancií a spoločných medzinárodných podnikov si spoločnosť Iveco vydobyla svoju pozíciu medzi svetovými lídrami na poli cestnej dopravy.

Dnes má výrobné závody v Európe, Číne, Indii, Rusku, Turecku, Austrálii, Argentíne, Brazílii a Juhoafrickej republike a pôsobí vo viac než 100 štátoch sveta.

Spoločnosť Iveco ponúka produkty, ktoré spĺňajú všetky nároky na profesionálnu prepravu. Jej produktová paleta je najkomplexnejšia a od roku 2007 je úplne prepracovaná.

Spoločnosť Iveco bola vždy lídrom v oblasti inovácií, či už išlo o motory (bola to prvá spoločnosť, ktorá uviedla na trh turbodúchadlo v celej svojej vznetovej palete, prvá použila motory Common Rail a ako prvá na trh uviedla vozidlá Euro 5) alebo jej vozidlá (získala ocenenie Truck of the Year v rokoch 1992, 1993 a 2003 a Dodávka roka v roku 2000).


Web Part Error: A Web Part or Web Form Control on this Page cannot be displayed or imported. The type could not be found or it is not registered as safe. Correlation ID: a32aaf9f-19f8-8089-73e1-a402ec5debed.