Terug naar PERSBURO

IVECO Schouten neemt Cornelis Bedrijfsauto’s over en groeit verder

IVECO Schouten heeft met de huidige eigenaar Bennie Haijkens een overeenkomst gesloten en neemt de aandelen over van Cornelis Bedrijfsauto’s. Cornelis Bedrijfsauto’s is een familiebedrijf dat sinds 1934 bestaat en bekend staat als de IVECO-dealer in de provincies Friesland, Groningen, Drenthe en een deel van Overijssel. Bij de overname zijn alle medewerkers en vijf vestigingen betrokken (Groningen, Leeuwarden, Veendam, Hoogeveen en Hengelo).

Fred Schouten, DGA van IVECO Schouten, is trots op de overname: “De overname van Cornelis Bedrijfsauto’s past in de schaalvergroting die Schouten voor ogen heeft. Samen bouwen we verder aan een sterk en toekomstgericht dealernetwerk.”

Bennie Haijkens, DGA van Cornelis Bedrijfsauto’s, vult aan: “Het geeft voor zowel het personeel als de klanten continuïteit voor de toekomst. Zo kunnen wij onze medewerkers zekerheid bieden en onze klanten maximaal blijven ondersteunen.”

 

Continuïteit en versterking

Om de specifieke kennis en expertise in een kleinere organisatie actueel te houden en optimaal te benutten, is het beter om op te gaan in een groter geheel. Hiermee is de continuïteit gewaarborgd. Voor IVECO Schouten past de overname in de schaalvergroting die zij voor ogen heeft, met als doel landelijke dekking, betere marktbeheersing, klantbenadering en uitbreiding van het onderhoudsnetwerk. Schaalvergroting biedt efficiency en voordelen in kennisdeling, automatisering en prijsvorming.

 

Energie­transitie in duurzaam transport

De overname geeft IVECO Schouten en Cornelis Bedrijfsauto’s samen extra slagkracht om klanten te ondersteunen bij de energie­transitie in duurzaam transport. Het brede aanbod van IVECO, van lichte bedrijfswagens tot zware trucks komt hiermee volledig tot zijn recht. Of het nu gaat om rijden op HVO, Bio-LNG of volledig elektrisch: klanten kunnen altijd rekenen op een passende en toekomstgerichte oplossing, afgestemd op hun bedrijfsvoering en de steeds strengere emissie-eisen.

 

IVECO Schouten

Familiebedrijf IVECO Schouten heeft 12 vestigingen en valt samen met IVECO NLS onder de Schouten Groep. Dolf Lutterman, algemeen directeur, licht toe: “Met ons motto ‘Wij zorgen dat u verder komt’ verzorgen wij alle verkoop-, reparatie- en onderhoudsactiviteiten voor IVECO en Fiat bedrijfswagens; zowel nieuw als gebruikt. Wij bieden alle (tijdelijke) vervoersoplossingen die onze klanten vragen. Vanuit onze rijke historie werken onze gemotiveerde mensen op elk niveau aan een optimale klantrelatie. Dat doen we vol passie en met alle moderne middelen om zo de hoogste service te bieden.”

 

Cornelis Bedrijfsauto’s

Cornelis Bedrijfsauto’s creëert al 90 jaar passende bedrijfswagenoplossingen. “We onderscheiden ons met kennis en service. Een familiebedrijf met trotse en betrokken medewerkers die dag in, dag uit klaar staan om klanten te ontzorgen met hun mobiliteit.”