Daily: pagal meistriškumo tradicijas visiškai perdarytas įpėdinis

Į Europos rinką atvyko trečioji Iveco Daily karta, pasižyminti puikiu tradicijų ir inovacijų deriniu: tai brandus ir svarbus šuolis Iveco istorijoje. Naujasis Daily daro įspūdį konkrečiais ir profesionaliais sprendimais net patiems reikliausiems klientams: tai du automobiliai viename visų laikų geriausiame Daily, kuriame puikiai suderintos pažangiausios inovacijos ir iškilaus Daily palikimo tęstinė evoliucija.

Transporto profesionalai šį lengvąjį furgoną renkasi darbui kaip partnerį, nes jis patogus ir praktiškas, ypač patikimas, efektyvus ir universalus. Pagal tokias savybes į Daily visuomet lygiavosi šios klasės automobiliai. Nors 80 proc. šio automobilio sudedamųjų dalių perdaryta, naujasis Daily išlaikė savo klasikinę kopėtinę-rėminę važiuoklės konstrukciją ir užtikrina ilgalaikį tvirtumą, universalumą, patvarumą, maksimalią važiuoklių modelių įvairovę.

Įmonės konstruktorių pastangos buvo sutelktos į abu automobilio variantus, važiuoklę ir furgoną, siekiant ambicingo tikslo: sustiprinti pirmaujančią poziciją abiejose klasėse ir toliau gerinti ergonomiką, važiavimo komfortą, važiavimo savybes ir valdymą. Todėl abu nauji automobiliai ir buvo sukurti pagal vieną idėją: naujo dizaino Daily važiuoklės modelis ir visiškai naujas Daily furgonas. Pastarajam skirtas didesnis dėmesys, pagerintos visos eksploatacinės savybės, įskaitant keliamąją galią ir valdymą, nes optimizuotas krovinių skyrius ir geriau prieinama krovinių platforma.

Furgono talpa gerokai padidėjo, pakeitus santykį tarp važiuoklės bazės, bendrojo automobilio ilgio ir krovinių skyriaus ilgio: taip sukurti nauji 18 m3 ir 19,6 m3 modeliai (su didžiausia krovinių skyriaus talpa savo klasėje) ir 10,8 m3 modelis (geriausias savo klasėje pagal krovinio efektyvumą, t. y. santykį tarp krovinių skyriaus ilgio ir bendrojo automobilio ilgio).

Dėl naujos konstrukcijos, ilgesnės važiuoklės bazės ir sumažintos galinės iškyšos naujasis Daily užtikrina puikias važiavimo savybes, bet nepraranda pirminio judrumo ribotose erdvėse.

Naujoji QUAD-LEAF priekinė pakaba yra standartinė modeliuose iki 3,5 tonos: tai puikus abiejų senesnių modelių su viengubais ir dvigubais ratais derinys, pirmajam modeliui užtikrinantis didesnę keliamąją galią, o antrajam – didesnę prošvaisą ir maksimalią leistiną mokamąją ašių apkrovą.

Viengubų ratų modeliuose taip pat perdaryta galinė pakaba ir taip sukurti du svarbūs konstrukciniai patobulinimai: krovinių platforma nuleista maždaug 55 mm, tad palengvėjo automobilio krovimo ir iškrovimo procedūros ir sumažėjo perteklinis pasukamumas posūkiuose. Dėl naujų priekinės ir galinės pakabų sistemų derinio bei naujos ilgesnės važiuoklės bazės automobilis savo klasėje yra geriausias dinamiškumo, saugumo ir stabilumo atžvilgiu.

Kuriant trečiąją Daily kartą, atsižvelgta į verslo poreikius, gerokai sumažintos degalų sąnaudos, palyginti su senesniu modeliu, taip pat sumažėjo bendrosios automobilio išlaikymo išlaidos, bet išlaikytos geriausios savo klasėje eksploatacinės savybės su plačiu variklių, pavarų dėžių ir perdavimo skaičių pasirinkimu.

Labai pagerintas ir automobilio komfortas. Naujojo Daily vairuotojas įvertins patogesnį ir tylesnį saloną, kuris užtikrina sėdėjimo ir važiavimo aukštos klasės lengvajame automobilyje pojūčius, taip pat gausybę uždarų ir atvirų daiktų laikymo skyrių. Ergonomiškas prietaisų skydelio dizainas yra vienas patogiausių savo klasėje, garso izoliacija pagerinta, oro kondicionavimo sistema efektyvesnė, o vairavimo patogumas puikus vežant bet kokius krovinius.

Daily yra „pasaulinis“ automobilis: iki šiol visame pasaulyje daugiau nei 110 šalių parduota per 2,6 milijono Daily automobilių. Jie gaminami „Iveco Suzzara“ gamykloje šalia Mantujos miesto Italijoje ir „Iveco Valladodid“ gamykloje Ispanijoje. Neseniai į jas kompanija padidino investicijas gamybos linijų  atnaujinimui.

Abi šios gamyklos apdovanotos „World Class Manufacturing“ (WCM) sidabriniais medaliais, nes gavo vienus iš geriausių įvertinimų savo klasėje. WCM yra vienas aukščiausių gamybos standartų pasaulyje: taikant šį integruotą modulį, analizuojama visa gamyklos organizacija ir visos gamybos vietos. Taip siekiama optimizuoti rezultatus ir nuolat tobulinti procesus ir gaminių kokybę, ypatingas dėmesį atkreipiamas į aplinkos problemas ir gamybos atliekų šalinimą.