Tlacove Spravy

Transportec 2013

Spoločnosť Iveco sa pripravuje na účasť na nadchádzajúcej medzinárodnej výstave automobilov Transpotec Logitec 2013 zameranej na novinky vo svete logistiky a technologických riešení, ktorá prebehne od 28. februára do 3. marca 2013 v talianskej Verone na pôde medzinárodného výstaviska Veronafiere.

V pavilóne č. 8 s rozlohou 2 400 m2 bude pre návštevníkov pripravená kompletná zostava vozidiel Iveco vo všetkých kategóriách, vrátane ľahkých úžitkových vozidiel, ťažkých nákladných automobilov, minibusov, turistických autobusov i automobilov určených na práce na staveniskách a kameňolomoch. Stánok Iveco je koncipovaný v duchu hannoverského medzinárodného veľtrhu úžitkových vozidiel, to znamená, že svojím dizajnom reflektuje farby a materiály použité pri výstavbe unikátneho multifunkčného priemyselného centra spoločnosti Fiat Industrial v Turíne (tzv. Fiat Industrial Village).

V strede pavilónu bude stáť Stralis Hi-Way v novej verzii Euro VI, aby sa prvýkrát prezentoval aj na najvýznamnejšej talianskej priemyselnej výstave, najmä potom, čo získal prestížne medzinárodné ocenenie „Truck of the Year 2013“ (nákladný automobil roka 2013), kedy porotcovia ocenili predovšetkým jeho priaznivé ukazovatele spotreby paliva, nízke celkové prevádzkové náklady (TCO), špičkové bezpečnostné parametre, kvalitu a pohodlie pri riadení vozidla a zníženie environmentálnych vplyvov.

Ďalej sa na výstave Transpotec predstaví model Stralis Hi-Way „Emotional“ vybavený veľkým množstvom doplnkov, ktorý v sebe integruje komplety výbavy vodiča, ktoré si zákazník môže objednať podľa svojich špecifických požiadaviek. Stralis „Emotional“ sa pýši množstvom nových prvkov vyvinutých oddelením Iveco Parts & Services, poskytujúcich vodičovi čo najväčšie pohodlie nielen za volantom, ale aj počas prestávok, a súčasne zaručujúcich vynikajúce výkony a maximálnu bezpečnosť samotného vozidla aj prepravovaného nákladu, a to za akýchkoľvek prevádzkových podmienok.

Spoločne s vozidlom Stralis Hi-Way svoju premiéru na talianskom výstavisku absolvuje aj ťažký nákladný terénny automobil New Trakker, ktorý sa tiež predstavil vlani v septembri na hannoverskom veľtrhu. Jedná sa o vozidlo s renovovanou kabínou, ktoré je ideálne na práce na staveniskách a v kameňolomoch.

 Rad ťažkých terénnych vozidiel konštruovaných na náročné práce v lomoch a na staveniskách dopĺňa model Astra HD9 8X4.

Stredné vozidlá zastúpi automobil Eurocargo CNG, zatiaľ čo tri vozidlá Daily, z ktorých jedno je na elektrický pohon, budú reprezentovať kategóriu ľahkých vozidiel.

Firma Iveco predstaví aj vozidlá určené na hromadnú dopravu; konkrétne sa jedná o Daily Minibus s maximálnou kapacitou 25 cestujúcich, ktorý sa dá využiť na rôzne prepravné činnosti vrátane mestskej dopravy, prevoz študentov aj zájazdy; ďalej Crealis, čo je vozidlo mestskej hromadnej dopravy s inovatívnym dizajnom a technickými parametrami konštruované s maximálnou ohľaduplnosťou k životnému prostrediu, a celý rad ešte dopĺňa autobus Magelys Pro (Team Italy) určený na prepravu talianskej futbalovej reprezentácie, ktorý si drží čelnú pozíciu v kategórii luxusných zájazdových autokarov.

Veľtrh Transpotec Logitec je zameraný aj na oblasť logistiky a inovačných technológií, kde firma Iveco chce potvrdiť svoj záväzok zamerať úsilie na výskum a vývoj nových technologických riešení v súlade s kritériami súčasných i budúcich noriem, v rámci ktorej bude vystavovať technologický koncept „Iveco Dual Energy“.

Spomínaný koncept funguje na báze využitia vysoko flexibilnej technológie, ktorého výslednou podobou je ľahké vozidlo s formou pohonu prispôsobenou konkrétnej pracovnej úlohe. Teda, ako už samotný názov Dual Energy napovedá, jedná sa o systém ponúkajúci dva typy pohonu: 1) čisto elektrický na účely mestskej dopravy a 2) hybridný (termoelektrický) vhodný na dlhé mimomestské pracovné cesty vyznačujúci sa výraznou úsporou spotreby paliva a znížením hodnôt emisií CO2 o 25 %.

Iveco vystaví svoje výrobky aj vo vonkajších priestoroch, a to na ploche s rozlohou viac ako 12 000 metrov štvorcových. Exponáty vystavované na týchto miestach tvoria kompletnú ponuku sortimentu výrobkov firmy Iveco, ako je napríklad luxusný zájazdový autobus Magelys HDH, ktorý futbalový tím FC Bologna používa na prevoz hráčov k zápasom na vonkajších štadiónoch. Na skúšobné jazdy budú k dispozícii aj vozidlá Stralis Hi-Way Euro VI a Daily.