Tlacove Spravy

Iveco je oficiálnym sponzorom Yamaha Racing Teamu
Po skúsenostiach nadobudnutých počas dvoch uplynulých rokov spravilo Iveco ďalší krok do motocyklových majstrovstiev sveta, konkrétne s tímom Fiat Yamaha.

Popri pozícii významného dodávateľa sa Iveco v nastávajúcej sezóne stalo aj oficiálnym sponzorom Fiat Yamaha Teamu, v ktorom jazdí deväťnásobný majster sveta Valentino Rossi a dvojnásobný svetový šampión Jorge Lorenzo. Zintenzívnenie partnerstva so špičkovým motocyklovým tímom korešponduje so širšou stratégiou spoločnosti Iveco, ktorá je čoraz viac prepojená so svetom športu a udržuje si svoju výraznú medzinárodnú identitu, čo tiež potvrdzuje jej nesmiernu vitalitu a energiu.

Nová sponzorská zmluva s tímom Fiat Yamaha podpísaná na dva roky prinesie značke Iveco ďalšie dôležité zviditeľnenie sa vo svete. Dohoda okrem iného zahŕňa aj poskytnutie štyroch truckov Stralis 450 (ďalšie dva jazdia s tímom už niekoľko sezón) a jedného vanu EcoDaily Combi.

Vozidlá bude Fiat Yamaha Team používať na prepravu pretekových motocyklov a výbavy do depa na okruhoch počas série pretekov majstrovstiev sveta triedy MotoGP.

Toto sponzorstvo je ďalším dôkazom pevného puta medzi Ivecom a partnermi, ktorí vynikajú vo svete športu. V poslednej dobe sa to týka napríklad spolupráce s reprezentačným rugbyovým tímom Nového Zélandu, slávnymi All Blacks, ale nezabúdajme ani na úlohu spoločnosti Iveco ako oficiálneho dodávateľa Scuderie Ferrari. Je to jeden zo spôsobov komunikovania a spájania vlastného imidžu s významnými osobnosťami a športovými podujatiami najvyššej úrovne, prepojenia s emóciami a so všetkým, čo sa točí okolo vrcholného športu s obrovským mediálnym dosahom.


Iveco

Iveco vyvíja, konštruuje, vyrába a predáva ľahké, stredne ťažké a ťažké nákladné a úžitkové vozidlá, off-roadové nákladné automobily, mestské, medzimestské autobusy, diaľkové autokary ako aj špeciálne vozidlá určené pre požiarne aplikácie, špeciálne terénne využitie a pre obranné účely.

Iveco zamestnáva viac než 27 000 ľudí v 27. výrobných závodoch v 16. krajinách sveta, využíva excelentné technológie a riešenia vyvinuté vo svojich 6. vývojových centrách. Popri Európe pôsobí tiež v Číne, Rusku, Austrálii a Latinskej Amerike. Viac než 6 000 servisných dielní vo viac než 100 krajinách garantuje technickú podporu, kdekoľvek na svete, kde sú vozidlá Iveco v prevádzke.