Tlacove Spravy

Iveco sponzoruje Moto GP v Austrálii

Iveco ako sponzor tímu Yamaha Valentina Rossiho, pre ktorého už počas dvoch sezón poskytuje dva ťahače Stralis, prišlo na chuť motorkárskemu športu a naša spoločnosť chce byť ešte bližšie svetu Moto GP. Iveco sa preto stalo oficiálnym sponzorom pretekov na ostrove Phillip v Austrálii, ktoré sa konali tento víkend a niesli sa v znamení „The Iveco Australian Motorcycle Grand Prix 2009“.

Vďaka tejto sponzorskej dohode bude značka Iveco spolu s ECODAILY viditeľná na celom veľkolepom okruhu ostrova Phillip v štáte Victoria v južnej Austrálii. Táto trať je charakteristická ostrými zákrutami a rôznorodými úsekmi ponad zvodné morské scenérie.

Okrem toho, že vďaka preteku The Iveco Australian Moto GP bude značka Iveco známa prostredníctvom televízneho prenosu na celom svete, je to možnosť podporiť jeden z najkrajších a najnapínavejších pretekov a zavďačiť sa takto fanúšikom motorových športov. Jednoznačne najviac očakávaný bol duel medzi Valentinom Rossim a Jorgeom Lorenzom, dvoch kolegov z tímu, ktorí súperia o svetový titul.

Dokonca aj prilby týchto dvoch rivalov sú predmetom súťaže, ktorú Iveco odštartovalo počas Moto GP na ostrove Phillipa. Všetci registrovaní jednotlivci, ktorí navštívia talianskych alebo španielskych predajcov Iveco, sa môžu zúčastniť žrebovania o originálne prilby Valentina Rossiho a Jorgea Lorenza.

Sponzorstvo Moto GP je ďalším svedectvom, ktoré podporuje spojenie značky Iveco so športom. Od počiatku sa spoločnosť Iveco snaží podporovať špičkových športovcov, ako aj podujatia, ktoré vyžarujú veľmi pozitívnu energiu so zreteľom na ich medzinárodné pôsobenie. Bolo to tak už aj v minulosti, keď Iveco sponzorovalo svet futbalu, lyžovania, atletiky a boxu, ako aj na nedávnych Zimných olympijských hrách 2006 v Turíne. Energia, ktorá sa vinie naprieč súčasnými aktivitami, akou je úloha Iveca – oficiálneho dodávateľa pre Scuderia Ferrari, ako aj tímu Yamaha a sponzorstva svetu rugby podporovaním tímu All Blacks, svetoznámeho Novozélandského mužstva a FIR (Talianska rugbystická federácia).

„Našou blízkosťou k športu dokazujeme nielen to, že zo športu čerpáme aj naše zásady a inšpiráciu pre podnikanie, ale tento krok je vnímaný ako možnosť upevniť našu dlhodobú prítomnosť v Austrálii, s cieľom ukázať naše prepojenie s miestnym hospodárskym životom i s ľuďmi z Victorie, ako aj s predajnou sieťou a zákazníkmi v tomto regióne“, povedal Giorgio Gallia, viceprezident spoločnosti Iveco a riaditeľ Iveco Trucks Austrália.

Iveco v Austrálii

Iveco v Austrálii sídli v Dandenongu blízko Melbourne, kde vyrába a distribuuje ľahké, stredné a ťažké nákladné vozidlá.

Výrobný závod v Dandenongu, ktorý bol otvorený v roku 1952, vyrábal prvé nákladné vozidlá v Austrálii.

V roku 1992 Iveco prevzalo Iveco tento výrobný závod od International Harvester a na austrálsky trh uviedlo vlastný rad ťažkých vozidiel. Vozidlá boli špeciálne prispôsobené modely, ktoré sa v tom čase vyrábali v Európe.

V roku 2001 spoločnosť zmenila meno na Iveco Trucks Australia, aby zdôraznila novú výrobnú a komerčnú politiku spoločnosti. Dnes sídli v areáli mesta Dandenong vedenie firmy Iveco Trucks Australia, ako aj oddelenie Customer Service s centrom pre náhradné diely a asistenčné služby, ako aj dizajnové oddelenie, ktoré transformuje európsku technológiu spoločnosti Iveco takým spôsobom, aby sa zabezpečila maximálna spoľahlivosť našich produktov v náročných prevádzkových podmienkach Austrálie.


Iveco

Iveco vyvíja, konštruuje, vyrába a predáva ľahké, stredne ťažké a ťažké nákladné a úžitkové vozidlá, off-roadové nákladné automobily, mestské, medzimestské autobusy, diaľkové autokary, ako aj špeciálne vozidlá určené pre požiarne aplikácie, špeciálne terénne využitie a pre obranné účely.

Iveco zamestnáva vyše 27 000 ľudí v 27 výrobných závodoch v 16 krajinách sveta, využíva excelentné technológie a riešenia vyvinuté vo svojich šiestich vývojových centrách. Popri Európe pôsobí tiež v Číne, Rusku, Austrálii a Latinskej Amerike. Vyše 6 000 servisných dielní vo viac ako 100 krajinách garantuje technickú podporu, a to kdekoľvek na svete, kde sú vozidlá Iveco v prevádzke.