Tlacove Spravy

ECODaily v novej verzii 7,0 ton – ideálne šasi pre obytné nadstavby
Iveco prichádza na európsky trh kempingových automobilov so zaujímavou novinkou: Nové ECODaily ako šasi s kabínou so zvýšenou celkovou hmotnosťou na 7 ton. Modelový rad ECODaily tak v súčasnosti ponúka podvozky pre obytné nadstavby s celkovou hmotnosťou od 3,5 ton s ľahkým rámom až po nový 7-tonový variant.

Necelý rok po svojej premiére si ECODaily získalo dôveru mnohých zákazníkov – počet objednávok už prekročil číslo 43 000, čo najlepšie ilustruje, aký veľký záujem vozidlo vzbudilo u verejnosti. Najnovšia generácia ľahkého nákladného vozidla z produkcie spoločnosti Iveco tak úspešne nadviazala na popularity modelu, z ktorého sa od premiéry prvého Daily v roku 1978 predalo viac než 2 milióny kusov. Rad ECODaily obohatený o novú modifikáciu s celkovou hmotnosťou 7 ton získal absolútnu prevahu vo svojej kategórii, pretože rozšíril ponuku pre klientov, ktorí hľadajú najlepšie riešenie dopravy na stredné vzdialenosti na palube karavanu.

Vynovené po estetickej stránke, s novými motormi a vylepšeniami v oblasti komfortu aj palubnej elektroniky reprezentuje ECODaily produktový rad, ktorý má až 7000 rôznych konfigurácií a motory v 10 výkonových modifikáciách v rozsahu 96 až 176 k.

Absolútne najsilnejšou stránkou ECODaily sú nové 3,0-litrové vznetové motory s dvojstupňovým prepĺňaním s výkonom 140 a 170 k, ktoré spĺňajú v súčasnosti najprísnejšiu (dobrovoľnú) európsku emisnú normu EEV (Enhanced Environmentally Friendly Vehicle – vozidlo obzvlášť ohľaduplné k životnému prostrediu). Aj nové Daily Natural Power (136 k) s veľkou rezervou vyhovuje súčasným emisným predpisom – spaľuje totiž zemný plyn, a navyše vďaka prídavnej nádrži môže v náhradnom režime jazdiť aj na benzín. K dispozícii je tiež model ECODaily Electric vyvinutý a vyrábaný spoločnosťou Iveco – vozidlo s nulovými emisiami z výfukových plynov.

So 7-tonovým modelom ECODaily si Iveco upevnilo svoju vedúcu pozíciu v segmente špičkových rekreačných/kempinogových vozidiel. Tieto luxusné obytné automobily s celkovou hmotnosťou nad 6 ton sú už roky doménou značky Iveco.

Iveco dlhodobo tvrdo pracovalo v tomto odvetví priemyslu a dnes ponúka zákazníkom ECODaily 7t Camper, produkt, ktorý tradičné silné stránky radu Daily, ako je robustnosť a spoľahlivosť kombinuje s dobrými manévrovacími schopnosťami vyplývajúcimi z pohonu zadných kolies a najmenšieho priemeru otáčania vo svojej triede. Klientom, ktorí si chcú vybrať z horného konca ponuky, celková hmotnosť 7 ton teraz otvára možnosti pre ešte bohatšie a pohodlnejšie riešenie obytnej nadstavby.

Iveco

Iveco vyvíja, konštruuje, vyrába a predáva ľahké, stredne ťažké a ťažké nákladné a úžitkové vozidlá, off-roadové nákladné automobily, mestské, medzimestské autobusy, diaľkové autokary ako aj špeciálne vozidlá určené pre požiarne aplikácie, špeciálne terénne využitie a pre obranné účely.

Iveco zamestnáva viac než 27 000 ľudí v 27 výrobných závodoch v 16 krajinách sveta, využíva excelentné technológie a riešenia vyvinuté vo svojich 6 vývojových centrách. Popri Európe pôsobí tiež v Číne, Rusku, Austrálii a Latinskej Amerike. Viac než 6000 servisných dielní vo vyše 100 krajinách garantuje technickú podporu všade na svete, kde sú vozidlá Iveco v prevádzke.