Tlacove Spravy

Daily 4x4 pre Afriku

Vozidlo Iveco Daily 4x4 je protagonistom predvádzacej akcie s názvom „Daily4Afrika“ (Daily pre Afriku), prechádza naprieč šiestimi krajinami na juhu kontinentu. Táto výprava nadväzuje na oficiálne uvedenie vozidla na africký trh tento rok v apríli v Johannesburgu.

Cieľom turné je posilniť imidž značky Iveco rovnako ako ľahkého vozidla v afrických krajinách, ktorými bude prechádzať. Počas 45 dní má Iveco Daily 4x4 prejsť viac ako 11 000 kilometrov. Vozidlo je na túto misiu špeciálne vybavené a riadi ho tím skúsených cestovateľov: členovia tímu sú z cestovnej agentúry Taurinorum z Turína v Taliansku, ktorá sa špecializuje na široké spektrum dobrodružných výprav. Posádka zdokumentuje africkú krajinu pri jazde dvoma vozidlami cez Južnú Afriku, Svazijsko, Mozambik, Zimbabwe, Botswanu a Namíbiu.

Svoju výpravu začalo v Johannesburgu v Južnej Afrike v sobotu 20. júla a v pláne je ukončenie v Kapskom Meste. V priebehu cesty bude tím robiť plánované zastávky v hlavných obchodných zastúpeniach Iveco na územiach, kde sa táto predvádzacia akcia koná. Počas každej zastávky bude vozidlo predstavené tlači, zákazníkom a širokej verejnosti. Uskutočnia sa aj skúšobné jazdy.

Daily 4x4 predstavuje ideálne vozidlo pre náročné profesionálne použitie, ponúka bezkonkurenčný výkon vo všetkých podmienkach s tromi uzávierkami diferenciálu, permanentným pohonom na 4 kolesá, veľkým rozsahom rýchlostí a špecifickými pneumatikami pre mäkký povrch. Šesťstupňová prevodovka je napojená na centrálnu rozdeľovaciu prevodovku s dvojitou redukciou, ktorá umožňuje vozidlu 24 prevodov v smere jazdy a štyri spiatočné chody.

Akcia Daily4Africa je uskutočnená predovšetkým s cieľom komunikovať a obhajovať oznámenie ohľadom bezpečnosti cestnej premávky a praktizovať správne správanie sa pri riadení, čo sú základné témy komunikácie spoločnosti Iveco. Iveco je popredným propagátorom týchto tém už od počiatku svojej existencie.

V posledných rokoch sa spoločnosť zapojila do mnohých medzinárodných aktivít, vrátane podpory kampane Medzinárodnej automobilovej federácie FIA pre bezpečnosť cestnej dopravy (FIA Action for Road Safety campaign) a to v spolupráci s New Holland Agriculture. Predstavenie zásadných hodnôt pre Iveco: technológie v oblasti bezpečnosti výrobku aplikované na pokročilé bezpečnostné systémy sú základné nástroje na ochranu vodiča, nákladu vozidla a životov ostatných účastníkov cestnej premávky. Dohoda s FIA podpísaná tento rok v marci má za cieľ pokračovať v začatej spolupráci týchto dvoch strán na spoločných aktivitách, ktoré podporujú kampaň FIA Action for Road Safety (Akcia FIA na bezpečnosť cestnej dopravy) a to poskytovaním školení ohľadom bezpečného správania sa pri riadení s cieľom zachrániť životy na celom svete pred hrozbou dopravných nehôd.

Počas svojej cesty srdcom afrického kontinentu bude tím riadiť dve vozidlá Iveco Daily 4x4 a distribuovať letáky s ilustráciou hlavných pravidiel, ktoré treba dodržiavať na zaistenie bezpečnej jazdy na ceste.

Táto jazda bude zdokumentovaná aj prostredníctvom videa a fotografií, ktoré budú zverejnené v reálnom čase na hlavných webových stránkach Iveco a sociálnych sieťach platforiem.