Pareiškimas spaudai

Atgal į PAREIŠKIMAI SPAUDAI
36 nauji Iveco Irisbus Daily papildė geltonųjų mokyklinių autobusų gretas
Prieš prasidedant mokslo metams, iki rugpjūčio 29 d., rajonų savivaldybėms buvo perduoti 36 nauji Iveco Daily autobusai, skirti vežti moksleivius į mokyklas.
 
UAB „Transmitto“, jau penkioliktus metus dirbantis oficialus Iveco atstovas Lietuvoje, laimėjo LR švietimo ir mokslo ministerijos skelbtą viešąjį konkursą ir naujųjų mokslo metų proga išleis į gatves saugius, ekonomiškus ir ekologiškus Iveco Irisbus Daily mokyklinius autobusus.

Geltonieji autobusai moksleivius veš į gretimas pradinį, pagrindinį ar vidurinį išsilavinimą teikiančias mokyklas, specialių poreikių vaikus - į jų mokymo įstaigas. Taip pat šiais autobusais moksleiviai galės vykti į ekskursijas, įvairius renginius.

Mokykliniai autobusai atitinka M2 automobilių kategoriją, su specialiai nedidukams keleiviams pažemintais įlipimo laipteliais, papildoma apšvietimo sistema, informuojančia vairuotoją apie mokinių išlipimą, gali būti pritaikyti vežti neįgalius vaikus vežimėliuose.

Iveco Daily mokykliniai autobusai atitinka visus pagrindinius Europos Sąjungos saugumo bei kokybės reikalavimus, pritaikyti ir prastiems Lietuvos kaimo keliams. Autobusuose įrengta 20 saugių sėdimų vietų. Šiuolaikinis galingas, taupus ir ekologiškas 3 litrų variklis išvysto 146 arklio galias bei 350 Nm sukimo momentą.

Siekiant pagerinti vaikams keliones, papildomai sumontuoti panoraminiai langai, suteikiantys geresni matomumą, patogiam įlipimui ir išlipimui skirti laipteliai, ir kita gausi įranga, kurios ankstesniuose geltonuosiuose autobusuose nebūdavo.
Vykdydama mokyklų tobulinimo programа, LR švietimo ir mokslo ministerija kiekvienais metais vis daugiau rajonų aprūpina autobusais, kad vaikai iš atokiausių gyvenviečių lengvai ir greitai pasiektų mokyklas.

Šių metų rugsėjo 1 dieną Lietuvos prezidentė dalia Grybauskaitė pasveikino Širvintos mokyklos mokslevius su mokslo metų pradžia ir dalyvavo geltonojo autobuso pristatymo į šia mokyklą ceremonijoje.

Nuo 2000 metų Lietuvos švietimo ministerija jau įsigijo 562 mokyklinius autobusus, tarp kurių yra 120 Iveco bei Iveco Irisbus Daily getonieji autobusai.
Atgal į PAREIŠKIMAI SPAUDAI