EVADYS
UNIVERZÁLNÍ ŘEŠENÍ PRO VÁŠ PROFIT

Nový model z Vysokého Mýta: mimořádný univerzál

Od prosince loňského roku se značka IVECO BUS může pochlubit novým autobusem. Firma začala v závodě ve Vysokém Mýtě vyrábět vůz Evadys, který byl speciálně navržen tak, aby splňoval nároky regionálních a celostátních linek, stejně jako požadavky turistické dopravy na krátké a středně dlouhé vzdálenosti.

Mimořádná univerzálnost nového autobusu vznikla propojením meziměstského modelu Crossway, z něhož Evadys konstrukčně vychází, a turistického modelu Magelys. Crossway je v současnosti nejprodávanějším meziměstským autobusem, Magelys byl loni oceneněn titulem „International Coach of the year 2016". Evadys v sobě spojuje to nejlepší z obou, a přináší tím provozovatelům bezkonkurenční všestrannost a provozní výnosnost.

Nový Evadys je ideálně přizpůsobený cestám s častými zastávkami, pro něž se méně hodí klasické turistické zájezdové autobusy, ale které jsou zároveň dost dlouhé na to, aby vyžadovaly výkon a komfort pro cestující. V porovnání s Crossway nabízí Evadys až o 3 m3 větší úložný prostor.

Evadys se vyrábí ve stejných rozměrech jako Crossway: dvě délky (12 m a 12,96 m), šířka 2,55 m a výška 3,46 m (s klimatizací). Má i stejné přednosti z hlediska snadného ovládání, ergonomicky řešeného pracoviště řidiče, aktivních a pasivních bezpečnostních systémů (ABS, ASR, ESP, LDWS, R66.02) a spolehlivosti. Pomocí vylepšené aerodynamiky a dvouhmotovému setrvačníku snižuje míru hluku a vibrací. Motor Cursor 9 ve výkonové verzi 400 HP je nabízen s mechanickou, robotizovanou či automatickou převodovkou.