IVECO, FPT Industrial та Nikola Corporation представили Nikola TRE

прес майданчик

IVECO, FPT Industrial та Nikola Corporation представили Nikola TRE

Усього через три місяці після оголошення про початок партнерства IVECO та Nikola представили макет свого першого електромобіля на акумуляторних батареях для європейського ринку — Nikola TRE.

Електромобіль на акумуляторних батареях Nikola TRE, побудований на базі IVECO S-WAY та оснащений кращими у класі технологіями Nikola, буде продемонстрований під час виставки комерційних автомобілів IAA 2020 у німецькому Ганновері, а перші автомобілі надійдуть замовникам у 2021 році.

Nikola TRE — це перший крок на шляху до створення електромобіля Nikola на паливних елементах (FCEV), яка вийде на ринок у 2023 році.

Турин, 3 грудня 2019 р.

IVECO, FPT Industrial та Nikola представили макет Nikola TRE — першого автомобіля, що став результатом роботи спільного підприємства CNH Industrial та Nikola за участі бренду комерційних автомобілів та компанії, що спеціалізується на силових агрегатах.
Автомобіль побудований на базі важкого тягача IVECO S-WAY, який був продемонстрований публіці у липні минулого року в Мадриді і вже отримав дуже добрі відгуки клієнтів та галузевих експертів. Оснащення Nikola TRE включає в себе досконалі технології електропривода від Nikola та власну інформаційно-розважальну систему нового покоління.

Над інтеграцією дизайну Nikola у конструкцію IVECO S-WAY компанії Nikola та Italdesign спільно працювали у штаб-квартирі останньої у м. Монкальєрі неподалік від Турина. Така інтеграція дизайну є логічним наслідком підписаної ще у 2018 році угоди про партнерство між двома компаніями, результатом якої стала презентація першого макету NIKOLA TRE, що відбулась у Скотсдейлі, штат Аризона, США, на заході NIKOLA World Event у квітні 2019 року.

Герріт Маркс (Gerrit Marx), президент з комерційної та спеціальної техніки, зазначив: «IVECO S-WAY — унікальний продукт, який втілює у собі концепцію клієнтоорієнтованості IVECO і вже здобув цілком заслужену популярність на ринках. Він ліг в основу Nikola TRE і символізує початок нової подорожі у напрямку автомобільних вантажоперевезень з нульовим рівнем викидів, надаючи нам платформу для впровадження революційних можливостей, які змінять транспортну індустрію».

Електромобіль на акумуляторних батареях Nikola TRE: регіональний вантажний автомобіль з нульовими викидами
Продемонстрований у межах заходу автомобіль являє собою макет тягача Nikola TRE з колісною формулою 4x2 для регіональних перевезень, із запасом ходу до 400 км та динамічними характеристиками, що дорівнюють або перевищують параметри еквівалентної моделі з дизельним двигуном.

Автомобіль отримає систему модульних акумуляторних батарей сукупною ємністю до 720 кВт год, яку можна буде адаптувати для різних варіантів використання відповідно до потреб клієнтів. Електричний силовий агрегат розвиватиме тривалу потужність у 480 кВт, а пікове значення крутного моменту сягатиме 1800 Н·м.

Крім того, Nikola TRE також буде доступний у форматі 2- або 3-вісної рамної вантажівки з повною масою від 18 до 26 тон, орієнтованої на міську дистрибуцію та використання у сфері комунального господарства.

Власна інформаційно-розважальна та навігаційна система нового покоління
Nikola TRE отримає створену на основі власної операційної системи компанії Nikola нову інформаційно-розважальну систему з інтегрованими мультимедійними та навігаційними функціями, а також елементами керування численними функціями автомобіля. До переліку функцій системи входять клімат-контроль, регулювання дзеркал, регулювання висоти підвіски, система камер кругового огляду, навігація, аудіосистема з Bluetooth, широкий перелік налаштувань автомобіля та діагностика автомобіля.
У автомобілі використовується технологія Bluetooth з низьким енергоспоживанням, яка створює безпечне з’єднання між автомобілем та мобільним пристроєм клієнта для користування мультимедійними можливостями «без рук». Крім того, на основі цієї технології працює інтелектуальна система безключового доступу, яка відмикає автомобіль при наближенні водія. Система здатна навіть змінювати відповідно до уподобань водія висоту кузова і температуру у салоні.

З’єднувальна ланка на шляху до вантажних автоперевезень з використанням електропривода і паливних елементів

IVECO, FPT Industrial та Nikola обрали унікальний для галузі модульний підхід до розробки продукції з електроприводом для європейського ринку. Відправною точкою під час конструювання акумуляторної батареї стануть паливні елементи Nikola, тож електромобіль на акумуляторних батареях Nikola TRE можна буде переобладнати на використання паливних елементів. Обравши цей підхід, компанії діють з прицілом на довгострокову перспективу, вже зараз впроваджуючи обидві технології, щоб протягом кількох найближчих років додати до свого портфоліо продуктів електромобіль на акумуляторних батареях (Battery Electric Vehicle, BEV) та електромобіль на паливних елементах (Fuel Cell Electric Vehicle, FCEV).

Цей підхід дасть партнерам змогу продемонструвати Nikola TRE на виставках IAA 2020 та Nikola World 2020. Перші екземпляри надійдуть замовникам у 2021 році, а модель FCEV клієнти зможуть придбати у 2023 році.