​Avrupa'dan dünyaya

Iveco kurulduğundan bu yana uluslararası bir hizmet sunmaktadır.

1975 yılında üç Avrupa ülkesinden (İtalya, Fransa ve Almanya)  beş güçlü şirket tecrübelerini bir araya koyarak yeni bir şirket kurma kararını almışlardır.

Yatırımlar, ittifaklar ve uluslararası ortak girişimler sayesinde Iveco karayolu taşımacılığı alanındaki dünya liderleri arasındaki pozisyonunu oluşturmuştur.

Günümüzde Avrupa, Çin, Hindistan, Rusya, Türkiye, Avustralya, Arjantin, Brezilya ve Güney Afrika'da üretim tesisleri mevcut olup 160'ı aşkın ülkede faaliyet göstermektedir.

Iveco profesyonel taşımacılığın gerektirdiği bütün ihtiyaçları karşılamaktadır.Ürün gamı en geniş olan markalardan biridir ve 2007 yılından beri tamamen yenilenmiştir.

Iveco yenilikçilik alanında, hem motorları ilgilendiren (dizel serisinde turboyu kullanan ilk şirket, Common Rail motorlarını araçlarına dahil eden ilk şirket ve EuroV araçlarını piyasaya süren ilk şirkettir) hem de araçlarını ilgilendiren (1992, 1993 ve 2003 yılında Yılın kamyonu ünvanını ve 2000 yılında Yılın panelvanı ünvanını alarak) her zaman bir lider olmuştur.