​Iveco: global bir şirket

Iveco 25.000 çalışanı ile beş kıtada faaliyet göstermektedir:

Dünya çapında 16 ülkede bulunan 27 üretim tesisinde, 6 araştırma merkezinde geliştirilmiş olan en üst seviye teknolojiler kullanılarak araç üretilmektedir. Avrupa dışında şirket Çin, Rusya, Avustralya ve Amerika kıtasında da faaliyet göstermektedir.  160'tan fazla ülkede bulunan 5000'i aşkın servis noktası ile geniş kapsamlı satış sonrası hizmet ağı, Iveco araçlarının iş başında olduğu bütün coğrafyalarda teknik destek garantisini vermektedir.

Üretim tesisleri

Iveco'nun bütün üretim tesislerinde yüksek kaliteli ürünlerin üretilmesi ve çalışanlar için en uygun çalışma ortamının sağlanması için en ileri düzeyde teknolojiler ve üretim yöntemleri uygulanmaktadır. Sonuç olarak bütün tesisler ISO 9001 - vision 2000 (uygulamalı kalite yönetimi) ve ISO 14000 (çevresel yönetim) sertifikasını almışlardır.

Araştırma & Geliştirme Merkezleri

Dünya çapında konumlandırılmış olan Araştırma & Geliştirme Merkezleri Iveco’nun teknoloji ve ürünleri ile ilgili ana yatırımlarının odak noktasıdır. Bu ana yatırımın amacı - çoğunlukla  yeni uluslararası çevresel uygulamaları önceden tahmin ederek pazara uygun bir ürün, düşük işletme masrafları ve yüksek çevresel standartları sunmaktır. 

Satış ve hizmet ağı

Iveco’nun beş kıtaya dağılmış olan ve müşterilere 2.000'den fazla satış noktası ile 5.000'i aşkın servis noktası sunan global dağıtım ve hizmet ağı mevcuttur. Şirket, organizasyonel deneyimlerini ve profesyonel tecrübelerini müşterinin hizmetine sunan önde gelen uzman partnerlerinden yararlanmaktadır.