PETRONAS DE ROOY IVECO TAKIMI, DAKAR 2019 RALLİSİ’DE DÖRT KAMYONU İLE İLK 10’A GİRDİ!

​​​​​​​​Dünyanın en zorlu yarışı Dakar Rallisi’nin 41.si, PETRONAS De Rooy IVECO Takımının muhteşem performansıyla tamamlandı. Peru çöllerindeki zorlu koşullarda 5 bin kilometrenin kat edildiği yarışın genel sıralamasında Gerard De Rooy 3., Federico Villagra 4., Ton Van Genugten 7., Maurik van den Heuvel ise 10. oldu.
Dakar 2019’un son etabı Pisco ve Lima arasındaki 112 kilometrelik güzergâhtı. Bu etapta Ton van Genugten, bu yılki yarışta ikinci özel etapı kazandı ve 10 günlük yarışta takım olarak üç özel etap kazanılmış oldu.
​Diğer üç IVECO Powerstar kamyonu, Dakar tarihinde 7. kez ilk 5’te yarışı tamamlayan takım lideri Gerard de Rooy’un kısa süre ardından bitiş çizgisine ulaştı. Son etaptaki 5’inciliği, Gerard de Rooy’u genel sıralamada 3. yaparak podyuma taşıdı. Federico Villagra ise dünyanın en zorlu rallisini genel sıralamada 4’üncülüğe erişerek tamamladı. Maurik van den Heuvel de dördüncü olan IVECO Powerstar kamyonunu genel sıralamada ilk 10’a sokmayı başardı. Etabı 4. olarak tamamlayan Maurik van den Heuvel’le beraber De Rooy IVECO Takımı büyük bir sonuç elde ederek yalnız podyumda yer almakla kalmadı, tüm dört IVECO Powerstar’ının da bitiş çizgisini geçerek ilk 10’da yer almasını sağladı.

​Daha fazlası için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz!

Ralli hakkında daha fazlası için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz!
Facebook
Instagram
​Linkedin